„Knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“.
Astrida Lindgren (1907-2002) – švedų vaikų ir jaunimo literatūros rašytoja, viena žymiausių ir mylimiausių vaikų rašytojų pasaulyje. Lapkričio 14 d. minime A. Lindgren 113-ąsias gimimo metines.
Pasaulinį populiarumą rašytojai pelnė knygos „Pepė Ilgakojinė“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Lota iš Pramuštgalvių gatvės“, „Padaužų kaimo vaikai“, „Emilis iš Lionebergos“ ir kt., su kuriomis užaugo ne viena vaikų karta. A. Lindgren knygų siužetai yra paremti šviesiais jos šeimos ir vaikystės prisiminimais. Kūriniai išversti į 107 pasaulio kalbas ir leidžiami daugiau kaip 100 šalių. Rašytos vardu pavadintame mūsų bibliotekos vaikų literatūros skyriuje turime nemažą rašytojos knygų kolekciją, kuri daug metų užima pirmąją vietą pagal populiarumą. A. Lindgren knygeles labai noriai skaito mūsų skyriaus jaunieji skaitytojai. Jeigu jūs norite susitikti su rašytojos knygų personažais, tai galite padaryti atvykę į bibliotekos vaikų literatūros skyrių, kur jūsų laukia A. Lindgren knygelės.