Robert Lane Fox

Pagonys ir krikščionys

Paslaptingas ankstyvosios krikščionybė ir vėlyvosios antikos pasaulis. Epocha, kai stebuklai yra kasdienybės dalis, kai imperatoriai ir valstiečiai patiria regėjimus, kai moterys ryžtasi baisioms kančioms, bet neišsižada tikėjimo, o pagonys intelektualai žavisi senovinėmis misterijomis ir magija...
Robinas Lane Foxas šiam pasauliui skiria visą knygą, tapusią viena skaitomiausių istorijos veikalų. Puikus stilius, gyvas pasakojimas, meistriškai perteikiamos detalės šią knygą paverčia kai kuo daugiau negu istorijos studija. Tai tas pats gyvenimas - kurio jau nebėra ir niekad nebebus...

Thomas Goodrich

Pragaro audra

Antrasis pasaulinis karas buvo pragaištingiausias iš visų karų. Jame žuvo tūkstančiai žmonių, jis suluošino kelių kartų likimus, sunaikino neįkainojamus civilizacijos paminklus, panardino žmones į žudynių ir kančios tamsą. Sakoma, kad istoriją rašo nugalėtojai, tačiau „Pragaro audra“ – bandymas papasakoti, ką išgyveno tie, kurie karą išgyveno. Palikdamas karo veiksmų heroizmą nuošalyje, Thomas Goodrich kviečia atsigręžti į paprastų Vokietijos žmonių patirtą siaubą.

Skaityti daugiau...

Kamil Janicki

Aukso amžiaus damos. Tikros istorijos

Daugelio Europos šalių istorijoje XVI amžius vadinamas aukso amžiumi. Tai Viduramžių pabaiga ir Naujųjų laikų pradžia, atnešusi humanistinį mąstymo būdą ir renesanso stilių. Didieji geografiniai atradimai skatino pažinti pasaulį, o kilęs Reformacijos sąjūdis pažadino iki tol nematytą žinių troškimą: steigėsi įvairaus lygmens mokyklos, Vilniuje įkurtas universitetas. Stojus palyginti taikiam laikotarpiui galėjo plėtotis ūkis ir kultūra.

Skaityti daugiau...

Stanislovas Abromavičius

Vaikystė Sibiro toliuose

Tai vaizdeliai, nutikimai, istorijos vaikų, su tėveliais pokaryje ištremtų į Sibirą. Juose pasakojama, kaip tokiomis žiauriomis gyvenimo sąlygomis tėvai savo atžaloms ugdė sąžiningumo, pagarbos kitiems, meilės Lietuvai jausmus, mokė juos rašyti ir skaityti lietuviškai, puoselėjo viltis grįžti į tėvynę.

Aleksandras Merkelis

Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla

"Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla" - tai išsamiausia lietuvių istoriografijoje studija apie vieną iškiliausių XX amžiaus tautinio atgimimo veikėjų, pirmąjį Lietuvos Respublikos Prezidentą, ilgametį tarpukario Lietuvos valstybės vadovą Antaną Smetoną. Ją parašė tokia pat iškili asmenybė - istorikas ir literatūros kritikas, prezidento bendražygis Aleksandras Merkelis (1907-1994).

Skaityti daugiau...