Šiltas prisiminimų vakaras apie G.Dauguvietytę

Šiltas prisiminimų vakaras apie G.Dauguvietytę

Lapkričio 29 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko žurnalistės Ingos Liutkevičienės knygos „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“ pristatymas. Inga Liutkevičienė pagal Galinos Dauguvietytės pasakojimus yra parašiusi tris didžiulio populiarumo sulaukusias knygas ,,Perpetuum mobile” (2002), ,,Post Scriptum” (2006) ir ,,Dialogai su savimi” (2010).

Skaityti daugiau...

Vyskupo E.Bartulio viešnagė Druskininkuose

Vyskupo E.Bartulio viešnagė Druskininkuose

Sulaukėme advento – ramybės ir susikaupimo, pasiruošimo ir džiugaus laukimo laiko. Jau tapo tradicija, kai jo metu į Druskininkus atvyksta Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Kasmet jis mus nudžiugina nauju sakraliu kalendoriumi. Šįmet susitikimas vyko gruodžio 9d. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jo Ekscelenciją sutiko tautiniais rūbais pasipuošę bočiai. Per įvairiaspalvių juostų koridorių palydėtas, vyskupas pakilo į antrą aukštą, kur jo laukė gausiai susirinkę druskininkiečiai ir miesto svečiai. Svečią pasitiko, pristatė viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė. Ganytojas, pasidžiaugęs gausiai susirinkusiais žmonėmis, parodė 2017metų kalendorių „Išganytojo relikvijos“. Vartė jo lapus, trumpai paaiškino apie kiekvieną relikviją, įamžintą ir saugomą iškiliausiose Europos šventovėse. Po jų nuotraukomis pateikta tam pritaikyta Evangelijos ištrauka. Kalendoriaus viršelyje (ir gruodžio mėnesio lape) pati brangiausia relikvija – Švenčiausiojo Veido atvaizdas, Manopelo skarelė. Ji saugoma Šv. Veido Bazilikoje, Manopele, Italijoje. Atskira relikvijos fotografija turi savo istoriją.

Skaityti daugiau...

Knygos „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“

Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė

Profesorės Onos Voverienės knygos „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“ viršelis maloniai nuteikia skaitytoją. Lietuvos vėliavos spalvų fone – tautiniais rūbais pasipuošę lietuvaitės, jų priekyje – mąsliai žvelgianti Tautos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Viršelio nuotrauka, įkomponuota į Druskininkų viešosios bibliotekos kvietimą į renginį, taip pat akino atvykti į knygos pristatymą. Gruodžio 8d. į biblioteką, į Lietuvos moterų lygos prezidentės, profesorės, habilituotos socialinių mokslų daktarės Onos Voverienės knygos sutiktuves gausiai susirinko druskininkiečiai ir miesto svečiai. Šiltai profesorę pristatė jos buvusi studentė, bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su N. Narmontaite ir P. Kovu

Lapkričio 9 d. viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su  viena ryškiausių  Lietuvos teatro ir kino aktore Nijole Narmontaite ir kapitonu Pauliumi Kovu, sulaukęs didelio miesto gyventojų ir svečių susidomėjimo. Pirmoje renginio dalyje buvo pristatyta Pauliaus Kovo knyga ,,Gyvenimas audroje: kaip išlikti sausam".  Jos autorius ,,Lietuvos 1000-mečio odisėjos" idėjos bendraautorius ir  XI etapo jachtos  „Ambersail“  kapitonas, pateikė daug įdomios medžiagos  ir nuotraukų apie per  9 mėnesius  trukusią kelionę ir  aplankytus 29 pasaulio uostus. Paulius  Kovas pasakojo,  kaip lietuvius svetingai sutiko 26 užsienio lietuvių bendruomenių atstovai  ir  toli nuo gimtinės visi kartu giedojo „Tautišką giesmę“ , buvo rodomi  nufilmuoti jachtos „Ambersail“ kelionės vaizdai. Antroje renginio dalyje,  aktorė Nijolė Narmontaitė, žavinti, savo charizma, nestokojanti humoro pristatė knygas  apie teatrą, aktorius bei gerbėjus. Pirmosios dvi aktorės  knygos: „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“  ir   „Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai“  yra  didžiulio skaitytojų dėmesio sulaukę darbai. Renginyje buvo pristatyta pati naujausia aktorės knyga „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai“. „Man patinka rašyti, rinkti medžiagą, bendrauti su kolegomis aktoriais. Visi noriai pasakojo savo istorijas. Man buvo didžiulis malonumas susitikti ir pabendrauti su kolegomis‘‘ , – pasakojo  aktorė. Šios knygos skaitomos ištraukos kėlė nuotaiką visiems renginio dalyviams,  o pačios autorės  nuotaikingas dalyvavimas ypač pagyvino knygos pristatymą. Renginio metu skambėjo Nijolės  Narmontaitės atliekamos dainos, aktorė vaidino, pasakojo, prisiminė  smagias akimirkas  iš spektaklių  ,,Selavy“, ,,Meistriškumo pamoka“  ir kt.  Bibliotekos lankytojai išgirdo daug   linksmų, nuotaikingų pasakojimų apie teatro legendas.  Daug  šiltų emocijų Nijolė  Narmontaitė ir Paulius Kovas sulaukė ir iš renginio lankytojų, daugelis  prisipažino aktorę ir legendinės jachtos kapitoną gyvai matantys pirmą kartą, nusidriekė lankytojų eilės norinčių įsigyti knygų bei gauti autorių autografų.