Liepos 24 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVI-ojo tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ konferencija „Čiurlionio kelias“. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė, Druskininkų savivaldybės mero patarėja Irena Lynikienė, Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.
Konferencijos metu pranešimus skaitė M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjai ir puoselėtojai: Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vytautas Balčiūnas skaitė pranešimą „Čiurlionio kelio kūrimas Europos valstybių nacionalinių kultūros kelių kontekste“. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. K. Čiurlionio skyriaus rinkinių saugotoja Danutė Gruzdienė pristatė pranešimą „Apie Čiurlionio parodas Paryžiuje“. Druskininkų kultūros centro direktorė Rima Viniarskaitė pasidalino asmenine patirtimi pranešimu „Čiurlionis. Mano atradimai“. Apie asmeninį M. K. Čiurlionio gyvenimą plačiau supažindino Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Druskininkų skyriaus vadovė Regina Stankevičienė pristačiusi temą „M. K. Čiurlionio atvirlaiškių genezė“. M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė pasidalino kokia yra „M. K. Čiurlionio kūrybos įtaka ugdant jaunąją kartą“.
Renginio metu buvo pagerbtas ir kitas iškilus Lietuvos kūrėjas, dailininkas Vytautas Kazimieras Jonynas. Druskininkų garbės pilietis, dailininkas Adelbertas Nedzelskis pristatė savo knygą „Pokalbis V. K. Jonyno galerijoje Druskininkuose 1992 metų rugpjūčio 6 dieną“. Po pranešimų vyko dalyvių diskusija.
Pasibaigus konferencijai visi buvo pakviesti į poezijos ir muzikos popietę „Per šaknis – tiesiog į kamieną“, skirtą 150-osioms Vydūno gimimo metinėms. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno, Kalbos premijų laureatė, aktorė Gražina Urbonaitė vedė žiūrovus vingiuotais Vydūno gyvenimo keliais nuo gimimo iki pat pabaigos… Jos pasakojimą papildė smuiko melodija, atliekama Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinių. Popietę vedė muzikologas, koncertų vedėjas Vaclovas Juodpusis