Kovo 25 d. Romualdas Povilanskas, tautodailininkas, tapytojas švenčia savo gražų 85-erių metų jubiliejų. Romualdas yra antros kartos druskininkietis. Augant apsuptam gražios gamtos, nenuostabu, kad buvo imlus piešimui, knygai, muzikai. Jau vėliau, dirbant valdišką darbą, pomėgis skaityti ir piešti ėjo greta. Temų savo darbams semiasi iš gamtos, aplinkinės architektūros, tačiau jas paskatina ir nuosava fantazija. Autoriaus darbai labai įvairūs: natiurmortai, peizažai, abstrakcijos. Artima marinistinė tema – kopos, pajūris primenantis jam gintosios Dzūkijos smėlynus. Jo darbai išsibarstę ne tik po visą Lietuvą, bet yra iškeliavę į Lenkiją, Latviją, Rusiją, Belgiją, Ameriką. Dailininkas yra aktyvus bibliotekos lankytojas. Savo laisvalaikį leidžia ne tik su teptuku, bet ir su knyga. Domisi menu, filosofija ir istorine literatūra. Surengė 14 parodų. Darbai pasklidę Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, Izraelyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.