Balandžio 30 d. švedų vaikų rašytojas ir iliustruotojas Sven Nordqvist švenčia 75 m. jubiliejų. S. Nordqvist gimė 1946 m. Helsingborge, Švedijoje, Lundo universitete studijavo architektūrą, ten dėstė, taip pat dirbo architektu ir mokytoju. 1983 m. pradėjo profesionalaus dailininko karjerą. Kūrėjas iliustravo J. Wieslander knygų seriją apie Mamulę Mū ir kitų autorių knygas. Labiausiai S. Nordqvist išgarsėjo parašęs ir iliustravęs paveikslėlių knygas apie išradingąjį dėdulę Petsoną ir jo nenuoramą talentingą katiną Findusą. Knygelėse daug įvairių nuotykių, linksmybių, nesusipratimų, jas puošia spalvingos, smagios iliustracijos. Tarptautinį pripažinimą pelniusio rašytojo ir iliustruotojo S. Nordqvist knygos džiugina viso pasaulio ir Lietuvos vaikus. Kviečiame jaunuosius skaitytojus aplankyti A. Lindgren vaikų literatūros skyriuje parengtą virtualią spaudinių parodą „Gimtadienis su linksmaisiais Petsonu ir Findusu“, skirtą rašytojo jubiliejui. Jus sudominusias knygeles, kuriose daug nuotaikingų istorijų ir išraiškingų iliustracijų rasite atvykę į mūsų biblioteką! Kviečiame!