Jubiliejinę – 15 –ąją  Šiaurės šalių bibliotekų savaitę „Įvairialypė Šiaurė“ baigėme įspūdinga A.Lindgren gimtadienio švente. Skambant linksmai muzikai  į šventę  būriais rinkosi vaikai. Pirmus metus ją šventėme naujose patalpose. Šventę pradėjusi A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja L.Galinienė kreipdamasi į susirinkusiuosius sakė, kad mūsų dainos, sveikinimai ir gera nuotaika būtų geriausia dovana Astridai Lindgren. Sveikinimus pradėjome  gražia Indrės ir Karolinos atliekama daina „Aleliuja“. L.Galinienė papasakojo apie A.Lindgren vaikystę, tėvus, draugus, žaidimus, jaunystę ir kūrybinį kelią. Vaikai labai nustebo išgirdę kiek  pasaulyje yra išleista  A.Lindgren knygų,: sukrautų  viena ant kitos išeitų  175 Eifelio bokštai, o suguldžius į eilę, būtų galima tris kartus apjuosti žemės rutulį. Druskininkuose ir mes tarsi turime dalelytę Astridos Lindgren. – vaikų literatūros skyriui suteiktas jos vardas, o dalis knygų pirkta iš Švedijoje esančio A.Lindgren fondo. Tylos minute atsistoję pagerbėme rašytoją A.Lindgren. Vedėjai pakvietus visi vaikai suskubo gaminti sveikinimus A.Lindgren.. Vieni piešė atvirukus, kiti kūrė sveikinimus. Pabaigus kurti visus sveikinimus, juos  suklijavome į vieną didelį bendrą plakatą „Mūsų sveikinimai – dovana Astridai Lindgren“, kuris papuošė vaikų skaityklą. Kokia gimtadienio šventė be saldumynų. Po sveikinimų kūrimo visus susirinkusiuosius pavaišinome saldainiais. L.Galinienė paminėjo, kad rašytoja A.Lindgren būdama vaikas ir jau sulaukusi garbingo amžiaus buvo labai judri ir mėgo žaisti., todėl pasiūlė vaikams pažaisti. Pradžioje žaidėme žodinius žaidimus „Nesąmonių mišrainė“ ir kt. Kuo toliau, tuo šventė darėsi linksmesnė. Perėjome ir prie judriųjų žaidimų – žaidėme „Susirask porą“ ir kt. Dūkome, linksminomės, kad net skambėjo visa biblioteka. Pabaigoje,  norėdami atsipūsti, žiūrėjome filmuką „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, sukurtą pagal A.Lindgren knygą. Visiems vaikams labai patiko linksma A.Lindgren gimtadienio  šventė. Jie skirstėsi namo sužinoję daug įdomių faktų apie A.Lindgren, patyrę kūrybinį džiaugsmą, linksmai pažaidę, pasivaišinę, pabendravę su kitais šventės dalyviais laukti kito gimtadienio šventės.