Gegužės 20 d. minime žymiausios nyderlandų vaikų rašytojos, poetės, dainų ir pjesių autorės H. Ch. Anderseno medalio laimėtojos Annie M. G. Schmidt (Anės Šmit) (1911 – 1995) 110 –ąsias gimimo metines. Pirmuosius savo eilėraščius ji parašė dar vaikystėje. Baigusi mokyklą studijavo teisę ir bibliotekininkystę, dirbo vaikų bibliotekoje bibliotekininke. Rašytoja parašė ir išleido apie 30 eilėraščių rinkinių ir apie 60 prozos knygų vaikams. Anė Šmit vadinama Olandijos vaikų literatūros karaliene, bet ji kūrė ir suaugusiems: rašė poeziją ir prozą, dainų tekstus, pjeses, scenarijus radijui ir televizijai, straipsnius laikraščiams. 1993 m. spalio 10 d. visame pasaulyje buvo paskelbta Anės Šmit diena. Lietuvių kaba išleistos A. Šmit knygos vaikams: „Jipas ir Janikė“ – „Gėlių skynimas ir kiti apsakymėliai“, „Lėlė Marė išplaukia ir kiti apsakymėliai“, „Viplala“, „Viplala grįžta“, „Otutė“, „Minusė“, kurios jaunuosius skaitytojus žavi žaismingais, dinamiškais, kupinais fantastinių elementų siužetais!