Popietė Pepės klube „Rudenėlio spalvos

Spalio 12 d. gausiai į popietę susirinkusiems vaikams A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja L.Galinienė pristatė naujai gautas knygas. Vaikai susidomėję klausė pasakojimo apie knygas, o paskui turėjo patys galimybę jas pavartyti bei pasiimti į namus. Pavartę knygeles, nusprendėme užsiimti darbais. Iš anksto buvome prisirinkę ir prisidžiovinę įvairiaspalvių medžių lapų. Pasiskirstę į dvi grupes vaikai ant didelių kartono lapų gamino medžius. Viena grupė nusprendė gaminti klevą, kita – beržą. Lapelių buvo daug, medžiai dideli, tad darbo užteko visiems. Vieni dėliojo lapelius, kiti klijavo, piešė, spalvino. Visus nudžiugino rezultatas: medžiai buvo įvairiaspalviai ir išties labai gražūs.

Vaikų laukė dar vienas užsiėmimas. Skyriaus vedėja jiems buvo parengusi kryžiažodį „Dėdė rudenėlis“. Reikėjo pasukti galveles, kad teisingai atsakytų į klausimus. Tų, kurie teisingai išsprendė kryžiažodį, laukė prizai. Saldžių prizų buvo galima laimėti ir įminus linksmas mįsles.

Džiaugiamės, kad prie Pepės klubo prisijungė ir nauji nariai. Jiems buvo įteikti klubo nario pažymėjimai.

Vaikams taip patiko klubo užsiėmimai, kad jie norėjo dar ilgai būti bibliotekoje ir neskubėjo skirstytis namo. Su klubo nariais tarėmės ką norėsime veikti kitą penktadienį

Spalio 5 d. A.Lindgren vaikų literatūros skyriuje vyko Pepės klubo atidarymo šventė. Naujai steigiamam klubui pavadinimą visus metus rinko mūsų jaunieji skaitytojai. Į atidarymo šventę gausiai susirinkusius vaikus pasitiko šventiškai išpuošta skyriaus skaitykla. Skyriaus vedėja L.Galinienė pristatė Pepę Ilgakojinę – vieną pačių žinomiausių A.Lindgren sukurtų personažų – raudonplaukę mergaitę styrančiomis kasomis ir skirtingomis kojinėmis. Visi susirinkusieji gaminome Pepės klubo iškabą: kiekvienas karpėme, klijavome raideles. Vaikams buvo paruošta viktorina apie knygų personažus. Atsakymus dauguma žinojo puikiai. Už kiekvieną teisingą atsakymą buvo apdovanoti prizais. Kai kurie jų gavo po kelis. Klubo atidarymo proga gaminome spalvingus vėjo malūnėlius su bibliotekos logotipu. Vaikams labai patiko šis įdomus užsiėmimas. Prisiminimui visi pasidarė po malūnėlį. Susirinkusiems vaikams buvo pasiūlyta tapti klubo nariais. Visi norintieji gavo Pepės klubo nario pažymėjimą, kur turėjo įrašyti savo vardą ir pavardę. Vaišinomės Pepės saldainiais iš Švedijos, fotografavomės.
Nuo šiol Pepės klubas bibliotekoje veiks kiekvieną penktadienį nuo 16 iki 18 valandos. Visi pakviesti aktyviai dalyvauti klubo veikloje, kur bus galima puikiai praleisti laisvalaikį: dalyvauti naujų knygų pristatymuose, knygų aptarimuose, diskusijose, viktorinose, garsiai skaityti ar klausytis knygų skaitymo, žaisti įvairius žaidimus, spręsti kryžiažodžius, rengti inscenizacijas, piešti, kurti įvairius darbelius ir užsiimti kita įdomia veikla. Vaikams buvo pasiūlyta pagalvoti ką jie patys dar norėtų veikti klube, kad klubo užsiėmimai būtų jiems tikrai įdomūs. Savo pasiūlymus vaikai žadėjo pateikti sekantį penktadienį. Visiems susirinkusiems vaikams labai patiko linksma ir įdomi atidarymo šventė.