„Metų knygos rinkimų“ akcija Lietuvoje vyksta aštuntąjį kartą. Tiek kartų joje dalyvauja ir A.Lindgren vaikų literatūros skyrius su savo jaunaisiais skaitytojais. Akcijos organizatoriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2011m. rugsėjo 1 dienos iki 2012 m. rugpjūčio 31 dienos. Ekspertų komisija atrinko knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių. Atrinkta iš viso aštuoniolika knygų: šešios knygos suaugusiems, penkios poezijos, penkios vaikams ir dvi paaugliams.

DNB bankas, palaikydamas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ prisideda prie akcijos „Metų knygos rinkimai 2012“ ir dovanoja bibliotekoms knygų. Už DNB banko skirtas lėšas bibliotekoms nupirkta akcijos „Metų knygos rinkimai 2012“ knygų. Vaikų knygų penketuko komplektas paskirtas A.Lindgren vaikų literatūros skyriui, pateikusiam akcijos organizatoriams paraišką. A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus darbuotojai ir jaunieji skaitytojai dėkoja DNB bankui už vaikų knygų komplektą. Jo dėka vaikų Metų knygas galės perskaityti daugiau skaitytojų.
A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja L.Galinienė parengė Metų knygų vaikams ir paaugliams parodą. Sausio 11 d. skyriuje vykusios literatūrinės popietės metu vedėja susirinkusiems skaitytojams papasakojo apie „Metų knygos rinkimų“ akciją, pristatė vaikų ir paauglių knygų autorius bei pačias knygas. Buvo pristatytos vaikų knygos: K.Kasparavičiaus „Sapnų katytė“, J. Liniausko „Suvyniota diena, arba kokio dydžio būna didelė meilė“, N. Marčėnaitės „Lėlė“, R.Šerelytės „Krakatukai kosmose“, Vilės Vėl „Kaip mes išgarsėjome“ bei paauglių knygos: K.Gudonytės „Ida iš šešėlių sodo“ ir U. Kaunaitės „Sudie, rytojau“. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo, garsiai skaitomų kiekvienos knygos įdomiausių ištraukų, uždavė vedėjai daug klausimų, vartė knygas, jas aptarinėjo, ėmė skaityti į namus. Skaitytojai buvo pakviesti rinkti Metų knygas. Vedėja paaiškino, kaip reikia balsuoti už labiausiai patikusią vaikų ar paauglių knygą, kokius duomenis reikia nurodyti. Paragino balsuoti, priminė, kad balsavimas vyks iki vasario 17 dienos. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario mėn., o jų knygos paskelbtos Metų knygomis po vieną kiekvienoje kategorijoje. Puikių apdovanojimų gali tikėtis ir burtų keliu atrinkti skaitytojai, balsavę už Metų knygas. Susirinkusiems į popietę vaikams labai patiko K.Kasparavičiaus knyga „Sapnų katytė“. Iš popieriaus vaikai, padedami vedėjos, lankstė katytes ir bandė įsivaizduoti, kaip jų katytė atrodytų sapnų šalyje.

Sausio 15 d. rytmetį A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja L.Galinienė su „Metų knygos rinkimų“ akcijos vaikų ir paauglių knygomis nuvyko į „Atgimimo“ mokyklą jų pristatyti. Mokyklos direktorės pavaduotoja V.Žėkaitė pradinukus su mokytojomis kvietė grupėmis į salę. Antrokams, trečiokams ir ketvirtokams skyriaus vedėja pristatė visas septynias Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas: penkias vaikų kategorijoje ir dvi paauglių. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie knygas, garsiai skaitomų linksmų knygų ištraukų. Visus vaikus vedėja pakvietė ateiti į Viešąją biblioteką pasiimti ir skaityti šias knygas bei už jas balsuoti. Paaiškino balsavimo taisykles, pasakė datą iki kurios galima balsuoti ir rinkti Metų knygas. Balsuodami už Metų knygas skaitytojai galės laimėti prizų bei išreikšti savo nuomonę renkant geriausią Metų knygą. Džiugu, kad su „Metų knygos rinkimų“ akcijos knygomis susipažino apie 250 „Atgimimo“ mokyklos pradinių klasių mokinių.
Tos pačios dienos popietę A.Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja su ekspertų atrinktomis „Metų knygos rinkimų“ akcijos knygomis apsilankė Socialinių paslaugų centro vaikų ir paauglių dienos užimtumo centre. Vedėja pristatė visas rinkimuose dalyvaujančias vaikų ir paauglių knygas. Vaikai turėjo galimybę pavartyti bei paskaityti į „Metų knygos“ titulą pretenduojančias knygas. Uždavė vedėjai daug klausimų. Buvo pakviesti į biblioteką pasiimti knygų ir už labiausiai patikusią balsuoti, bei nepraleisti galimybės laimėti organizatorių prizų.
Skaitysime, balsuosime ir rinksime „Metų knygą“ iki vasario 17 d.!