2013 m. lapkričio 6 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Gitanos Sabaliauskaitės siuvinėjimo kryželiu darbų parodos ,,Dienų raštai‘‘ atidarymas. Pastaruosius vienuolika metų siuvinėjanti alytiškė, odontologo padėjėja pirmą kartą lankytojų teismui pristatė savo spalvingus siuvinėtus paveikslus. Atidaryme dalyvavo parodos autorė, jos draugai ir artimieji bei bibliotekos lankytojai. Susirinkusiems saksofonu grojo Karolis Sakalauskas. Autorė savo siuvinėtais paveikslais, jų spalvomis siekia išreikšti vidinę ramybę, užkoduoti juose skaidrias mintis, žavėjimąsi paukščio skrydžiu, pievos žaluma, gėlės trapumu, nakties tyla – viskuo, ką šiame pasauly žmogus randa ir ko gali netekti… Mėgstamiausi Gitanos motyvai – gėlės, gamtos vaizdai, tai atsispindi ir paveikslų pavadinimuose ,,Rudens spalvos‘‘, ,,Aguonos pievoje‘‘, ,,Miško tyloje‘‘, ,,Sakuros žydėjimas‘‘, ,,Parkas‘‘ ir kt. Siuvinėjimo kryželiu technika, ypač mėgstama autorės, – yra viena seniausių pasaulyje. Lietuviški siuvinėti dirbiniai rašytiniuose šaltiniuose minimi jau Vytauto laikais (XIV-XV a.). Tais laikais siuvinėjimu dažniau užsiimdavo kilmingi žmonės, o dirbiniai buvo skirti prabangai, ypatingoms apeigoms, dovanoms. Šiandien siuvinėjimas, šalia kitų rankdarbių yra ypač mėgstamas moterų užsiėmimas, o šia veikla besidominčių ratas yra nuolat augantis.
,,Būnant toli nuo Lietuvos, bendradarbė padovanojo schemą flamingai ir taip pagavau šią meno gyslelę. Nuo lengvesnių darbų ėjau prie sudėtingesnių, vis bandydama save. Šis mano hobis tapo, poilsiu po darbų, jis užėmė kiekvieną laisvą minutę ,bebaigdama vieną darbą, jau pirkdavau siūlus ir medžiagą kitam. Įsitraukusi į siuvinėjimo meną, kitaip pradėjau matyti mane supantį pasaulį. Iki tol neįsivaizdavau, kad siūlo ir adatos pagalba galima tiek daug pasakyti… Ilgainiui siuvinėjimas man tapo ne tik hobiu, bet ir gyvenimo būdu‘‘- parodos pristatyme kalbėjo G.Sakalauskaitė. Siuvinėjimas nėra pigus malonumas. Vienam paveikslui, kuris siuvinėjamas maždaug apie 3 mėnesius, gali būti panaudoti kelios dešimtys siūlų atspalvių. Nemažai kainuoja ir kokybiškas įrėminimas. Šioji paroda yra savotiškas debiutas, leidžiantis susidaryti pilną vaizdą apie jautrią G.Sabaliauskaitės pasaulėjautą, jos drąsą, grakštumą ir kruopštumą, kurių dėka ji pasineria į realistinį kasdieninio gyvenimo grožį bei poetiškumą.