Įgyvendinant Druskininkų vietos veiklos grupės finansuojamą projektą „Susitikime bibliotekoje‘‘, gegužės 14 dieną Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka , Leipalingio laisvalaikio salėje organizavo susitikimą su poete, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate R. Skučaite ir dailininke J. Račinskaite.

Retas vaikų poetas gali pasigirti tokia apdovanojimų gausa, kaip R. Skučaitė. 1993 m. geriausia metų knyga pripažinta „Lopšinė ešeriukui“, 1999 m., knyga „Laiškas sekmadieniui‘‘ Leipcigo knygų mugėje gavo gražiausios pasaulio metų knygos titulą, 2001 m. gražiausios lietuvių vaikų knygos vardas atiteko poetės rinktinei „Takelis iš naujo“. Nuo pirmosios knygos pasirodymo 1965 m. išleista 40 knygelių vaikams ir 15 suaugusiems, išversta beveik keturios dešimtys libretų operoms ir operetėms, 16 pjesių, M. Cvetajevos poezijos rinktinė. Daugelį poetės knygų puošia jos dukros dailininkės, scenografės J. Račinskaitės iliustracijos. J. Račinskaitės kūrybinę biografiją taip pat puošia daugybė respublikinių ir tarptautinių apdovanojimų, surengta daug personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Poetė R. Skučaitė vaikams skaitė eilėraščius, eilėraščius – galvosūkius, o už teisingus atsakymus vaikams buvo pažadėtas prizas. Renginio dalyviai atidžiai klausėsi, ką jiems skaitė ir pasakojo viešnios, buvo labai aktyvūs, noriai atsakinėjo į pateiktus klausimus, kėlė rankas, varžėsi dėl prizo. Vėliau poetė atsakinėjo į vaikų klausimus.

Dailininkė J. Račinskaitė pristatydama savo knygelę ,,Taškuma raganytėms“sako, kad viskas prasideda nuo taško – gal ir Saulė tik didelis taškas, gal ir lietaus debesėlis susideda iš mažyčių taškelių, o raganyčių delnukai.? Šioje žaidybinėje knygutėje, mažieji skaitytojai taip originaliai kviečiami pažinti pasaulį, kartu piešti, derinti vieną paveikslėlį prie kito, stebėtis, spėlioti, kas išeis , mat knygelės puslapiai padalinti pusiau, ir juos įvairiai vartant susidėlioja skirtingi vaizdai, atsiranda proga pačiam vaikui ką nors nupiešti, nes tam specialiai palikta tuščių puslapėlių.
Susitikimo pabaigoje dailininkė J. Račinskaitė ir rašytoja R. Skučaitė padovanojo bibliotekai knygą ,,Taškuma raganytėms“ su palinkėjimu skaitantiems.

Renginiui pasibaigus prie poetės R. Skučaitės ir dailininkės J. Račinskaitės nusidriekė didžiulė eilė. Vieni laukė rašytojos autografo, kiti – pasakyti šiltą žodį apie kūrybą