Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje, į susitikimą su jaunaisiais skaitytojais atvyko, knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ autoriai – Jarlas Aleksandras Brantingas ir Silvija Laurenčikaitė. Kartu atvyko, bei knygos autorius pristatė Bernardinų leidyklos atstovė Jurga Kajėnienė. Knygos tekstų kūrėja S. Laurenčikaitė – Jarlo mama, perskaitė Jarlo dovaną druskininkiečiams – sukurtą puikų eilėraštį apie rugsėjo 1–ąją. Knygos autoriai yra susiję su Dzūkija, Varėnos savivaldybės Darželių kaime turi sodybą, kurioje praleidžia nemažai laiko. Į susitikimą su druskininkiečiais jie atvežė tikrą baravyką iš Dzūkijos miško. S. Laurenčikaitė susirinkusiems pateikė keletą dzūkiškų žodžių, kurių reikšmę reikėjo atspėti. Jai pačiai gražiausias dzūkiškas žodis – lepeška. Jis ir knygoje turi svarbią reikšmę. Autorė sakė, kad kiekvienas iš mūsų gali parašyti pasaką, o svarbiausias instrumentas – kalba. Kiekvienas gali sukurti ir piešinį. Ji norėjo, kad sūnus Jarlas save išreikštų, parodytų savo jausmus. Jarlas pats pristatė keletą savo darbų – piešinius ant abiejų pusių lapo – puodelį ir mamą. Idėja parašyti knygą kilo tada, kai televizijos konkursui reikėjo naujų darbų. Taip Jarlas sugalvojo personažus – muses. Komisijos nariui paklausus, ar nenori išleisti knygos pagal šią istoriją, Jarlas pasižadėjo knygą išleisti. Teko pažadą vykdyti. Jarlas su mama pasakojo, kaip kūrė knygą – Silvija rašė tekstą, o Jarlas piešė. Knyga nuotaikinga, daug nuotykių, eilėraščių.
Bernardinų leidyklos atstovė Jurga sakė, kad knygos tekstas su prasme, su potekste. Jame suaugę gali atrasti vienus dalykus, vaikai kitus. Knygoje ryški draugystės, namų tema. Pasaka nevienadienė – gali ją daug kartų skaityti ir daug naujo atrasti.
Energingam, iškalbiam ir šmaikščiam knygos autoriui jaunieji skaitytojai uždavė klausimų- ko nemėgsta daryti, kokia pamoka mėgstamiausia, kokias sporto šakas mėgsta, koks mėgstamiausias dailininkas ir kt. Knygos autoriai Silvija ir Jarlas kiekvienam, įsigijusiam knygą rašė autografus, o Jarlas dar nupiešė ir po pūkuotą musę.
Leidyklos atstovė Jurga pakvietė susitikime dalyvavusius vaikus kartu su Jarlu piešti Cupę ir Zupę bei jų nuotykius. Jarlas čia pat persirengė piešimo drabužiais, nes piešdamas išsitepa, todėl mama jam parūpino kitus drabužius. Jaunasis dailininkas sakė, kad pagrindiniai piešimo įrankiai – 6 pieštukai. Jarlas piešė pūkuotas muses ir mokė vaikus. Vaikai galėjo semtis įkvėpimo iš Jarlo ekspresyvių pristatymų ir čia pat gimstančių piešinių. Visi dalyviai gavo po lapą popieriaus ir piešė muses. Jarlas nupiešė didelį piešinį ir padovanojo bibliotekai. Kol kiti vaikai piešė, Jarlas suskaičiavo, kiek susitikime dalyvavo vaikų ir nusprendė kiekvienam nupiešti po piešinį ir padovanoti susitikimo proga. Jis nupiešė lygiai tiek piešinių, kiek dalyvavo vaikų, kad visi būtų laimingi. Vaikams baigiant piešti savo muses, čia pat bibliotekoje buvo surengta vaikų piešinių paroda. Susitikime dalyvavę bibliotekos skaitytojai, „Atgimimo“ mokyklos 4 klasės mokiniai su mokytoja R. Mickevičiene, bibliotekos darbuotojai dėkojo knygos autoriams Silvijai, Jarlui bei leidyklos atstovei Jurgai už įdomų susitikimą, linkėjo kūrybinės sėkmės, parašyti, iliustruoti ir išleisti dar ne vieną knygą.

Lina Galinienė