Įgyvendinant Druskininkų vietos veiklos grupės finansuojamą projektą „Susitikime bibliotekoje‘‘, birželio 4 dieną Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka , Viečiūnų bendruomenės salėje organizavo susitikimą su rašytoja B. Jonuškaitė ir aktorė D. Michelevičiūtė.
Birutė Jonuškaitė – prozininkė, publicistė ir poetė – gimė 1959 m. spalio 5 dieną Seinų apskrityje, Lenkijoje. 1978 metais baigė Punsko licėjų su lietuvių-lenkų dėstomosiomis kalbomis ir įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti žurnalistikos.1990 metais išvyko su šeima į Kanadą, keliavo po šią šalį, lankėsi JAV. Kanadoje gimė jos antroji dukra. Grįžusi į Lietuvą įsikūrė Vilniuje. 1994 metais pradėjo dirbti „Šeimos“ redakcijoje skyriaus redaktore. 1995-2002 metais buvo „Šeimos“ žurnalo vyriausioji redaktorė. 2002 liepos mėnesį parengė spaudai naują žurnalą – „Šeima ir pasaulis“. Iki 2003 kovo buvo vyriausioji šio žurnalo redaktorė. Nuo 2003 sausio dirbo Lietuvos rašytojų sąjungos Valdybos sekretore, o nuo 2003 m. gruodžio iki šiol eina Sąjungos pirmininko pavaduotojos pareigas. Debiutavo kaip prozininkė – apsakymais ir apysakomis. B. Jonuškaitė yra A. Jonyno premijos (1989), Žemaitės literatūrinės premijos (1997), P. Cvirkos premijos (2002), respublikinio rašinių konkurso „Santarvė, Meilė, Tolerancija“ (2003) laureatė. B. Jonuškatė verčia iš lenkų kalbos įvairius straipsnius literatūros tema, juos publikuoja Lietuvos kultūros savaitraščiuose: „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „7 meno dienose“. Birutės Jonuškaitės apsakymų ir eilėraščių yra išversta į lenkų, vokiečių, kroatų, rusų, gruzinų kalbas. premijos (1989), Žemaitės literatūrinės premijos (1997), P. Cvirkos premijos (2002), respublikinio rašinių konkurso „Santarvė, Meilė, Tolerancija“ (2003) laureatė. B. Jonuškatė verčia iš lenkų kalbos įvairius straipsnius literatūros tema, juos publikuoja Lietuvos kultūros savaitraščiuose: „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „7 meno dienose“. B. Jonuškaitės apsakymų ir eilėraščių yra išversta į lenkų, vokiečių, kroatų, rusų, gruzinų kalbas.
D. Michelevičiūtė – Teatro ir kino aktorė, šokėja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi aktorinio meistriškumo bei Vilniaus Universitete lietuvių filologijos studijas. D. Michelevičiūtė yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, „Kristinos šokių namų“ šokių mokytoja .Lietuvos kritikų sąjungos pripažinta geriausia 1993–1994 m. aktore, pelniusi „Sidabrinės gervės“ ir daugybę kitų teatrinių apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Visus jos darbus lydi meilė žmonėms ir atsidavimas savo profesijai.
B. Jonuškaitė papasakojo viečiūniškiams savo gyvenimo peripetijas, kūrybinius niuansus, keliones ,perteikė gyvenimo patyrimus savo kūryboje. D. Michelevičiūtė pamalonino auditoriją skaitydama Nobelio premijos laureatų Č. Milošo ir V. Šimborskos poeziją, kurioje pulsuoja gyvenimas, kupinas jausmų ir vilties, susitikimų ir išsiskyrimų, nutylėjimų ir gyvenimo patirties. Visiems patiko šiltas, malonus susitikimas, kurio pabaigoje galėjo nusipirkti knygų ir gauti rašytojos autografą.