2015 m. birželio 11 d. 17 val. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje (V. Kudirkos g. 13) vyko susitikimas su eksperimentinės šiuolaikinės muzikos atstovais iš Vienos – Nina Polaschegg ir Bruno Stroblu. Druskininkiečiams ir miesto svečiams menininkų duetas pristatė eksperimentinės muzikos programą „Espresso & Mud“. Austrijoje gyvenančius garso menininkus į Druskininkus pakvietė Lietuvos kompozitorių sąjunga, penktus metus organizuojanti Tarptautinę menininkų rezidencijos programą DAR (Druskininkai Artists’ Residence).

Muzikologė, žurnalistė, kompozitorė ir kontrabosininkė Nina Polaschegg domisi improvizacijos menu ir eksperimentine muzika – pritaiko ją kūryboje ir atlikėjiškoje veikloje. Nuo 2012-ųjų Nina Polaschegg muzikuoja kartu su kompozitoriumi Bruno Stroblu. Kontrabosininkės atliekamas improvizacijas garso menininkas perdirba pasitelkęs elektronikos prietaisus.

Nina Polaschegg studijavo muzikologiją, sociologiją ir filosofiją Gysene ir Hamburge (Vokietijoje). Didelį dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, improvizacijai, elektronikai ir konceptualiajam džiazui. Nina Polaschegg gyvena Vienoje, tačiau yra aktyviai įsitraukusi į įvairius tarptautinius projektus Austrijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje. Nina Polaschegg dėsto Hamburgo ir Klagenfurto (Austrija) konservatorijose ir universitetuose; kontrabosu groja barokinės muzikos orkestruose.

Austrų kompozitorius Bruno Stroblas gyvena Vienoje (Austrija). Nuo 1977 m. jis – Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos Karintijoje (Austrija) pirmininkas. Jis yra organizavęs daugybę konceptualiosios muzikos kūrybinių dirbtuvių, koncertų ir projektų. Įkūrė vokalinį ansamblį „Vox nova“, 1987–1995 m. jam vadovavo. 1988–2009 m. Bruno Stroblas dirigavo ansambliui „Ensemble kreativ“. 2005 m. jis įkūrė naujosios muzikos ansamblį „MusikFabrikSüd“, su kuriuo pelnė įvairių apdovanojimų. Nuo 2008 m. Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM) Austrijoje prezidentas. Bruno Stroblas yra parašęs kūrinių solo instrumentams, ansambliams, orkestrui, kuria muziką teatrui, taip pat elektronines ir elektroakustines kompozicijas; daug koncertuoja kaip atlikėjas.

Susitikimą su Nina Polaschegg ir Bruno Stroblu organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka. Remia Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.