
Balandžio 23 – 29 dienomis viešojoje bibliotekoje vyksta Nacionalinei bibliotekų savaitei skirti renginiai. Balandžio 27 –osios rytą į biblioteką atvykusius „Saulės“ mokyklos 4a, 4b ir 4c klasių mokinius ir jų mokytojas su dovanomis sutiko vaikų knygų iliustruotoja, rašytoja Sigutė Ach ir dailininkė M. Smirnovaitė. Jos kiekvienam atvykusiam padovanojo projekto „Mūsų mažoji biblioteka“ užduočių knygelę ir ženkliuką. Viešnias ir visus susirinkusius į kūrybines dirbtuvėles su Bibliotekų metais ir Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite pasveikino viešosios bibliotekos direktorė L. Žėkienė. Ji pasidžiaugė atvykusiomis su įdomia programa dailininkėmis bei gausiai renginyje dalyvaujančiais mokiniais.
Dailininkė ir rašytoja Sigutė Ach pristatė projektą „Mūsų mažoji biblioteka“. Tai keliaujanti biblioteka – 6 knygos, pristatytos užduočių knygelėse, kurias padovanojo kiekvienam dalyviui. S. Ach prisistatė kaip „Mažosios bibliotekos“ bibliotekininkė. Jos biblioteka nedidelė, kelioninė, sudėta į maišelį. Pati rašytoja sakė mėgstanti keliauti po kalnus.
Tris mėlynus maišelius su „Mažosios bibliotekos“ knygomis S. Ach padovanojo kiekvienai ketvirtokų klasei, o vieną maišelį – viešajai bibliotekai. Dailininkė patarė šių knygų nesinešti į namus, o skaityti jas drauge kaip klube.
S. Ach kompiuterio pagalba dideliame ekrane pristatė „Mūsų mažoji biblioteka“ knygas. Pirmoji knygelė – „Krosnelė, kepuraitė ir apkepas“, kurios aprašymą vaikams reikėjo surasti užduočių knygelėje ir perskaityti knygos pavadinimą slovėniškai ir lenkiškai. S. Ach papasakojo apie knygos personažus Trolį ir Puklių. Antroji bibliotekėlės knygelė – „Antano cirkas“ – istorija apie du cirko herojus, vaikus sudominusi tuo, kad veikėjai ėjo į biblioteką ieškoti idėjų knygose. Trečioji pristatyta knygelė – „Raganiukė Gūdžiojoje girioje“ –knygelė apie tai, kaip miškas draugaus su raganiuke. S. Ach papasakojo apie knygos rašytoją J. Bauer ir dailininkę C. Thaw, pakomentavo subtilias iliustracijas. Penktoji pristatyta bibliotekėlės knygelė – „Karžygiuko istorija“. S. Ach ketvirtokams davė užduotį – užduočių knygelėje surasti knygą, kurios nepristatė. Mokiniai greitai surado K. Kasparavičiaus knygos „Mažoji žiema“ aprašymą.
Pristačius knygeles, vaikai pakviesti pasidalinti į dvi grupes. Vieni su dailininke S. Ach ruošėsi piešti kreidelėmis mėlyną katiną pagal K. Lipką. Dailininkė pamokė, kokia seka viską atlikti: kaip piešti, trinti, padaryti kontūrus, piešti foną. Kita vaikų grupė su dailininke M. Smirnovaite aptarė, kokių savybių reikia karžygiukui, kokie augalai nupiešti dailininkės iliustruotoje knygoje „Karžygiuko istorija“. Abi grupės vaikų aktyviai kibo į darbą. Pirmajai grupei S. Ach išdalino po popieriaus lapą ir reikėjo kreidelėmis piešti mėlyną dėmę, ją trinti, piešti katinėlio kontūrą baltai, apie katiną piešti juoda spalva ir trimis pirštais ją trinti. Dailininkė patarė vaikams kaip geriau viską atlikti. Visiems atlikus užduotį dailininkė purškė piešinius laku, kad užsifiksuotų. Vaikai piešė katinėlio akis, ūsus , o dailininkė piešinius vėl nupurškė laku.
Kita grupė vaikų su dailininke M. Smirnovaite ištiesė ant stalų ilgą popieriaus lapą ir pastelėmis piešė knygos „Karžygiuko istorija“ personažus. Vaikai labai stengėsi kuo gražiau nuspalvinti. Jiems patarimų negailėjo dailininkė Marija. Bendromis jėgomis visi nupiešė vieną didelį puikų paveikslą. Visi „dailininkai“ nusifotografavo su savo sukurtu paveikslu ir jį padovanojo viešajai bibliotekai. Kita grupė vaikų su dailininke S. Ach čia pat surengė piešinių su mėlynais katinėliais parodą.
Viešosios bibliotekos direktorė L. Žėkienė padėkojo viešnioms už puikų renginį ir įteikė saldžias dovanėles. „Saulės“ mokyklos direktorės pavaduotoja L. Vanagaitienė ir mokytojos padėkojo dailininkėms, mokiniai joms ir bibliotekos direktorei įteikė gėlių. Visiems norintiems į atsineštas knygeles dailininkės S. Ach ir M. Smirnovaitė rašė autografus.
Kūrybinių dirbtuvėlių dalyviai namo išsinešę užduočių knygeles galės paskaityti šešių nuostabių knygų aprašymus, ras daug išradingų užduočių, gausybę įdomių veiklų, skirtų skatinti skaitymo džiaugsmą ir pažinti Europos valstybes.