Paraišką bendruomenėms skirtų projektų finansavimui gauti Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių viešosios bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ teikė 2014 m. pabaigoje. Konkurso būdu atrinktas didysis dviejų bibliotekų projektas ,,Intelektinė ir pramoginė biblioteka‘‘ gavo finansavimą. „Bibliotekos pažangai 2“ projektą įgyvendinsiančios bibliotekos pakvietė bendruomenes į renginį.

2015 m. birželio 9 d. 14 val. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susirinko Lazdijų ir Druskininkų viešųjų bibliotekų darbuotojai, Lazdijų savivaldybės, seniūnijų, bendruomenių, Kauno technologijos universiteto atstovai. Renginio vedėja – Lazdijų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja A. Mickevičienė – perskaitė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus prof. Dr. R. Gudausko sveikinimą projektus įgyvendinsiančioms bibliotekoms su palinkėjimu realizuoti savo galimybes bei ambicijas kuriant aktyvią, atvirą bendradarbiavimui, orientuotą į ilgalaikę perspektyvą, kūrybišką ir modernią biblioteką. Lazdijų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė R. Rudienė pasidžiaugė sėkmingu dalyvavimu projekte „Bibliotekos pažangai 2“ ir pažymėjo, kad regione finansavimą gavo tik šios dvi bibliotekos. Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė L. Žėkienė džiaugėsi gražiu bibliotekų bendradarbiavimu, linkėjo sėkmingos partnerystės įgyvendinant projektą. Gavus projekto finansavimą bibliotekas sveikino ir sėkmės įgyvendinat projektą linkėjo Lazdijų savivaldybės mero pavaduotojas G. Salatka, KTU, seniūnijų, bendruomenės atstovai. Menine programa džiugino Lazdijų moksleiviai.
Bibliotekų projekto ,,Intelektinė ir pramoginė biblioteka‘‘ vadovė I. Salatkienė pristatė projekto idėją. Dviejų bibliotekų bendro projekto esmė ir tikslas yra išplėsti ir į aukštesnį kokybės lygį pakelti Lazdijų ir Druskininkų savivaldybių teritorijose viešųjų bibliotekų vykdomą gyventojų technologinio ir skaitmeninio raštingumo mokymą bei sukurti naujas veiklas. Projekto pobūdis – nuotoliniai programavimo mokymai ir Mobilios bibliotekos (automobiliu ir dviračiais) apsilankymai viešose erdvėse ir nutolusiuose taškuose. Projekto vadovė pristatė projekto veiklas – kartu su partneriu Kauno technologijos universitetu bus suorganizuoti nemokami praktiniai nuotoliniai programavimo mokymai pagal tris programas: Dronų/skraidyklių programavimas, žaidimų programavimas, animacijos piešimas planšete Lazdijų ir Druskininkų viešosiose bibliotekose bei Mobilios bibliotekos išvykos automobiliu į Lazdijų rajono bendruomenes ir nutolusius rajono kaimus, kuriuose nėra bibliotekos padalinių. Šių išvykų metu bus išduodamos knygos, spauda, organizuojami kompiuterių ir mobilių įrenginių naudojimo mokymai. Mobilioje bibliotekoje bus nešiojami kompiuteriai, planšetės ir bevielis internetas, gyventojai bus mokomi naudotis e-paslaugomis. Mobili biblioteka bendruomenėse organizuos susitikimus su mūsų krašto rašytojais, literatais, bus organizuojamas intelektinis žaidimas „IQ šou“ (žaidimo struktūrą kurs patys bibliotekininkai). Knygų pristatymui Lazdijų ir Druskininkų miestuose į viešas erdves (parkus, paežeres ir kt.) bei sanatorijas, globos namus, ligonines naudosime unikalią priemonę – 4 spalvingus bibliotekų dviračius – po du Lazdijų ir Druskininkų bibliotekose. Tai bus išskirtinė bibliotekų veiklų viešinimo priemonė.
Pristačius projekto idėją renginio dalyviai buvo pakviesti į Lazdijų viešosios bibliotekos kiemelį bendrai projekto „Bibliotekos pažangai 2“ akcijai – obelaitės sodinimo šventei. Medelį bibliotekai dovanojo Babtų medelynas. Obelaitės pasodinimas simbolizuos bibliotekos pažangą, augimą, o jo vaisiai bibliotekos teikiamą naudą bendruomenėms, – sakė renginio vedėja. Gražiu renginiu pradėjome Lazdijų ir Druskininkų bibliotekų projekto bendruomenėms įgyvendinimo pradžią. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo ir idėjų įgyvendinimo.