2014 m. rugpjūčio 7 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Kanadoje gyvenančiu lietuvių kilmės žurnalistu, rašytoju, literatūros kritiku Antanu Šileika. Svečias pasakojo apie savo kūrybą, skaitė ištraukas iš naujausios knygos, išverstos į lietuvių kalbą, „Pirkiniai išsimokėtinai“.
Antanas Šileika, gimęs 1953 metais Toronte, išeivių iš Lietuvos šeimoje, gerai žinomas kaip žurnalistas, rašytojas, literatūros kritikas. Po studijų Toronto universitete keletą metų gyveno Paryžiuje, studijavo prancūzų kalbą, dirbo anglų kalbos mokytoju ir literatūrinio žurnalo „Paris Voices“ redakcijoje. Anglų kalba išleistos keturios A. Šileikos knygos. Dvi iš jų išverstos į lietuvių kalbą – romanas „Bronzinė moteris“ ir apsakymų rinkinys „Pirkiniai išsimokėtinai“. Knygą „Pirkiniai išsimokėtinai“ sudaro trylika tarpusavyje susijusių apsakymų, kuriuose santūriu humoru ir švelnia ironija vaizduojamas lietuvių emigrantų šeimos gyvenimas Kanadoje. Pagrindinė pasakojimo intriga – karštai trokštančių pritapti Kanadoje vaikų ir senamadiško, iš ūkininkų šeimos kilusio tėvo, niekaip neįstengiančio atsisakyti gyvenimo „senojoje šalyje“ įpročių, konfliktas. A. Šileikos pasakojimai apie lietuvių emigrantų šeimą sulaukė nemažo dėmesio Kanadoje ir pelnė keletą apdovanojimų už humorą.
Rašytoją į Druskininkus pakvietė Lietuvos kompozitorių sąjunga, pasiūliusi dalyvauti tarptautinėje menininkų rezidencijoje DAR (Druskininkai Artists‘ Residence). Dvi savaites Antanas Šileika gyveno Druskininkų kūrybos ir poilsio namuose, grožėjosi miestu ir jo apylinkėmis, kūrė, bendraudamas su rezidencijoje apsistojusiais Lietuvos menininkais.