Gruodžio 2 dieną Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Ramūnas Karbauskis – verslininkas, politikas, visuomenės veikėjas, įvairių projektų vaikų ir jaunimo švietimui iniciatorius, „Naisių vasaros” projektų mecenatas bei sumanytojas, pirmojo Lietuvoje mecenato ženklo turėtojas.

Viešnagės tikslas – populiarinti labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus”, kurio steigėjai yra R. Karbauskis bei žymus Lietuvos muzikos atlikėjas Andrius Mamontovas. Su fondu bendradarbiauja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos Rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas). Šio nacionalinio vaikų literatūros konkurso užmojai kilnūs – skatinti jaunuosius talentus debiutuoti, pastūmėti lietuvių vaikų literatūros raidą, bendradarbiauti knygos kūrėjus ir iliustruotojus, naujinti vaikų bibliotekų fondus, inicijuoti bibliotekėlių atsiradimą vaikų darželiuose, ligoninėse, bendruomenėse, skatinti mažųjų skaitymą ir kt. Renginio dalyviai sužinojo apie svečio pomėgius. Jis yra profesionalus šaškininkas, todėl keliaudamas po Lietuvos mokyklas visada pataria tėveliams, mokytojams mokyti vaikus žaisti šaškėmis, tai labai ugdo loginį mąstymą. R.Karbauskis pats inicijuoja ir remia įvairias vaikų sveikos gyvensenos ugdymo iniciatyvas, bet labiausiai jaunąją kartą skatina domėtis savo protėvių šaknimis, istorija.Svečias jau 19 metų organizuoja savaitės trukmės vasaros stovyklas vaikams ir paaugliams , su kuriais atlieka įvairias užduotis. Deja, šių stovyklų iniciatorius apgailestauja, kad neatsiranda jaunų pedagogų, norinčių kartu leisti laiką su savo auklėtiniais, kur yra propaguojamas fizinis aktyvumas, sveika mityba ir kt.
R. Karbauskis yra serialo „Naisių vasara” scenarijaus autorius ir mecenatas, festivalio visai šeimai „Naisių vasara” sumanytojas ir mecenatas. Ši šventė yra viena didžiausių Lietuvoje. Pats naujausias svečio iniciatyva vykdomas projektas – Baltų arenos statyba, kuria jis labai didžiuojasi. Arenoje vyks net patys didžiausi renginiai. Žiemą ši vieta taps pramogų centru – sienos pavirs kalniukais, nuo kurių bus galima važinėti rogutėmis ir slidėmis. Renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos socialiniai partneriai: Druskininkų savivaldybės vaikų lopšelių-darželių, mokyklų, vadovai, ugdymo pedagogai, mokyklų bibliotekininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, kuriems buvo padovanoti pirmieji labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus” knygų rinkiniai-bibliotekėlės. Svečiui už gerus darbus padėkoti atvyko Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Aivaras Kadziauskas.