2016 m. kovo 2 d. į popietę Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausiai rinkosi druskininkiečiai ir miesto svečiai. Viešojoje bibliotekoje vyko Vilniaus Pomėgių lavinimo centro ,,Atrask save” – kurio pagrindinis tikslas skatinti ir remti kūrybingus ir talentingus žmones, ypač vaikus ir jaunimą bei sudaryti galimybes koncertuoti, rengti parodas, organizuotas renginys ,,M. K. Čiurlionis Leipcige‘‘. Renginio metu atidaryta I. Augaitytės darbų paroda. Autorės parengtą pranešimą skaitė Ievos mama Jelena Augaitienė, pianistė, Balio Dvariono muzikos mokyklos mokytoja metodininkė. Jos mokiniai nuolat dalyvauja respublikiniuose konkursuose ir dažnai tampa jų laureatais ar diplomantais (Balio Dvariono konkursas, „Vaikystė su muzika“ Panevėžyje, „Dainos be žodžių“, „Austrų – Vokiečių kompozitorių muzikos“ Vilniaus 4-toje muzikos mokykloje, Lietuvių kompozitorių kūrinių konkursas Kompozitorių sąjungoje ir kt.). Bibliotekoje koncertavo kontratenoras Algirdas Bagdonavičius, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos ir Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos moksleiviai.
Ieva Augaitytė baigė bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, tekstilės specialybę. Šiuo metu Ieva yra VDA magistrantė. Jos vadovai prof. Eglė Ganda Bogdanienė, doc. Jonas Stankevičius. Mokėsi kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre Vilniuje, nes Ieva nuo gimimo negirdi. Baigė Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklą. Ieva domisi kovos menais Aikido, keramikos studijomis, mėgsta keliauti, fotografuoti. Dalyvavo respublikinėse bei tarptautinėse parodose: Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje), Lenkijoje, Estijoje, Vengrijoje, Kroatijoje. Ievos sukurtas gobelenas „Prisilietimas. Negaliu tylėti“ buvo eksponuojamas Lietuvos Respublikos Seime. Savo darbams inspiracijų Ieva ieško M.K. Čiurlionio kūryboje, mėgina jungti tradicines klasikines ir šiuolaikines technologijas. Muzikas ir dailininkas M. K. Čiurlionis, pasak Ievos, domina ją nuo vaikystės, kaip unikalus menininkas, sugebėjęs savo kūryboje sujungti muziką ir dailę. „Čiurlionio muziką bandau suprasti per jo dailę, asmenybę. Tarsi sekdama jo pėdomis leidausi į tam tikrą piligriminę kelionę. Aplankiau Leipcigą – miestą, kuriame M. K. Čiurlionis gyveno ir mokėsi.“ Surinkta informacija apie M. K. Čiurlionio gyvenimą Leipcige video medžiagos pavidalu buvo pristatyta Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio metu skambėjo M. K. Čiurlionio, bei kompozitorių J. S. Bacho, C. H. Reinecke, G. F. Händelio, F. Mendelssohno Bartholdy, F. Chopino, R. Schumanno, V. Bellini, H. Purcello, gyvenusių Leipcige arba padariusių įtaką M. K. Čiurlioniui, kūriniai. Renginio dalyviai turėjo puikią progą pasiklausyti kontratenoro Algirdo Bagdonavičiaus atliekamų kūrinių. Aktyviai koncertuojantis dainininkas, dainavęs JAV, Italijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Švedijoje ir Norvegijoje. Jo atliekamas repertuaras platus ir įvairus – nuo renesanso iki šiuolaikinės muzikos. Dominuoja baroko bei sakralinės arijos ir dainos. Solistas Algirdas Bagdonavičius koncertuoja su įvairiais Lietuvos bei užsienio muzikiniais kolektyvais, tame tarpe Canto Fiorito, Le Poème Harmonique, Barokkanerne, Affectus, Arcadia Consort, Chordos, Norwegian Cornett & Sackbuts, Concertino luminoso ir kt. Algirdas Bagdonavičius konkurso „Triumfo arka 2010“ finalininkas. Šiltais aplodismentais buvo sutikta Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai, respublikinių ir tarptautinių festivalių bei konkursų dalyviai: A.Masiukova (mokytoja J. Augaitienė), A. Gaidamauskaitė (mokytoja J. Augaitienė), L..J. Moraza (mokytoja T. Oganian). M. Pumputytė ( mokytoja E. Žukauskienė), A.Golovkina (mokytoja J. Augaitienė ),Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos muzikos studijos „Allegro“ moksleiviai, respublikinių festivalių ir konkursų dalyviai: K. Košelev ( mokytoja J. Zykina) , M. Devgutytė (mokytoja S. Cvetkova), A. Selivonec (mokytoja J. Zykina) bei Didžiosios Riešės muzikos studijos atlikėja B. Romanova, (mokytoja E. Žukauskienė).