Lapkričio 15 – 21 dienomis Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai. Šių metų tema – Svajonės ir ilgesys. Lapkričio 15-ąją į jau dvidešimt ketvirtąjį kartą bibliotekoje organizuojamą Šviesos ir žodžio šventę, didžiąją skaitymo balsu dieną atvyko Druskininkų „Atgimimo” mokykla 3c ir 3 d klasių mokiniai su mokytojomis. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes, atsiverčiame knygą ir skaitome drauge su Šiaurės šalimis. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Skyriaus vedėja L. Galinienė pasveikino visus atvykusius į skaitymo šventę, pristatė skaitymams skirtą knygą ir sukurtą dailininkės plakatą. Bibliotekoje žvakių šviesoje buvo garsiai skaitoma Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištrauka. Mokiniai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuvėles, kur piešė ir spalvino vaivorykštę, į debesėlius rašė svajones ir tai, ko labiausiai ilgisi. L. Galinienė dėkojo visiems dalyvavusiems skaitymų balsu dienoje ir palinkėjo, kad pamačius vaivorykštę visos svajonės išsipildytų.