Birželio 4 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Latvijos bibliotekininkai. Dar gegužę susiderinę susitikimo Druskininkuose datą, Jelgavos bibliotekos ir kaimo nuovadų filialų bibliotekininkai domėjosi šiuolaikiškos, Lietuvos savivaldos lygio viešosios bibliotekos darbo organizavimo naujovėmis, bibliotekos vieta bendruomenės socialinėje aplinkoje, interaktyviomis paslaugomis, druskininkiečių bibliotekininkų iniciatyvomis kuriant partnerystės tinklus vietos, nacionaliniu lygiu. ,,2004 metais viešoji biblioteka įsijungė į Lietuvos integralią bibliotekų informacinę sistemą LIBIS. Daug dėmesio skiriama bibliotekų automatizacijai ir kompiuterizacijai, viešojoje bibliotekoje dirbama su LIBIS komplektavimo ir katalogavimo, analizinės bibliografijos duomenų bazių posistemiais ir skaitytojų aptarnavimo posisteme. Kompiuterių atsiradimas pagyvino ir kaimo bibliotekų veiklą, pagausėjo lankytojų, atsirado galimybė kaimo bendruomenės nariams naudotis pažangių technologijų teikiamomis galimybėmis.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos pastatas įtrauktas į Vyriausybės 2002 metų rugsėjo 17 d. nutarimu Nr. 1454 patvirtintą Bibliotekos modernizavimo programą 2003 – 2013 metams. 2004 m. parengtas pastato rekonstravimo pagrindimas (galimybių studija) ir investicinis projektas. 2007 m. parengtas bibliotekos pastato techninis projektas. 2008 metais viešoji biblioteka persikelia į laikinas patalpas Druskininkų Švietimo centre. 2011 m. tęsiama viešosios bibliotekos pastato renovacija.
2012 m. vasario 13 d. duris atvėrė unikalaus dizaino, moderni Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka, savo architektūra primena užverstą knygą. Kuriant naujosios bibliotekos erdvę atsisakyta uždarų knygų sandėliavimo patalpų principo ir suformuotos atviros, patogios bei patrauklios viešosios erdvės, kurių pagrindinis tikslas – sukurti palankią aplinką materialios knygos skaitymui, savišvietai, skatinti dalinimąsi informacija ir jos įsisavinimą moderniomis priemonėmis. Viešojoje bibliotekoje įrengta atskira interneto skaitykla su modernia kompiuterine įranga, fonoteka, suaugusiųjų abonementas, erdvi periodikos skaitykla, o mažųjų skaitytojų laukia itin jaukus ir spalvotas A. Lindgren vaikų literatūros skyriaus abonementas ir skaitykla. Antrame aukšte įrengta atvira renginių salė, suteiksianti puikias galimybes kamerinių, kultūros literatūros vakarų, susitikimų su rašytojais organizavimui, taip pat įvairių parodų eksponavimui. Turintys judėjimo negalią į antrą aukštą galės patekti pasinaudoję nauju, moderniu keltuvu. Šioje bibliotekoje skaitytojai aptarnaujami naudojant LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema) skaitytojų aptarnavimo posistemę. Bibliotekoje įsigytas elektroninis skaitytojo bilietas galios visose šalies viešosiose bibliotekose. Neabejotina, kad ši unikalaus dizaino, šiuolaikiškai įrengta kultūros įstaiga, knygų fondą nuolat papildanti ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų, lenkų kalbomis, taps svarbia kurorto įvaizdžio formavimo ir traukos priemone‘‘ – pasakojo svečiams bibliotekos direktorė Laima Žėkienė
Pasak kolegų , susitikti su druskininkiečių – modernios bibliotekos ir modernių bibliotekinių paslaugų vartotojams kūrėjais, juos paragino Latvijos nacionalinės bibliotekos specialistai. „Jūsų biblioteka – atvira, įdomi ir labai gyvybinga! Ačiū už pažintį ir kviečiame Jus į Jelgavą!“, -atsisveikindami atvykti kvietė Latvijos bibliotekininkai.