Sausio 1 d. rašytojas Vytautas Račickas švenčia 70 m. jubiliejų. V. Račickas daugiausia rašo kūrinius vaikams ir paaugliams. Tai mylimiausias ir populiariausias lietuvių vaikų rašytojas, kasmet patenkantis į skaitomiausių autorių penketuką. V. Račicko apysaka „Šlepetė“ išrinkta geriausia 1996 m. knyga vaikams, 1998 m. rašytojui įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija, 2003 m. apdovanotas rašytojo V. Tamulaičio premija, 2011 m. įteikta Vaikų literatūros premija. „Metų knygos” rinkimuose 2010 m. jo knygą „Baltos durys” ir 2014 m. knygą „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais” skaitytojai išrinko geriausiomis metų knygomis paaugliams. Savo sodyboje Giedrakalnyje V. Račickas įkūręs savo kūrybos personažų skulptūrų parką. Autoriaus kūrinių yra išleista Brailio raštu, garsinėmis knygomis, išversta į rusų kalbą. V. Račicko knygos dažniausiai linksmos, net ir tada, kai pasakoja liūdną istoriją, o knygų veikėjai pašėlę, išdykę vaikai, šalia kurių visuomet būna jų mokytojos, kurios patenka į keblią ar net komišką situaciją.
Daug mūsų skaitytojų kelią į nuostabų knygų pasaulį atrado perskaitę šio rašytojo knygas.
Sveikiname rašytoją su gražiu jubiliejumi ir linkime kūrybinės sėkmės! Bibliotekos skaitytojai labai laukia naujų rašytojo knygų!