101 mistinė Lietuvos vieta

Vos pradeda artėti atostogų metas, mes puolame naršyti po egzotiškų šalių svetaines ir ieškoti, ką įdomaus pamatyti tolimuose kraštuose. Tačiau ir Lietuva gali pasiūlyti daugybę įdomybių! Mes turime nuostabią gamtą, piliakalnius, dvarus bei ežerus! Ir jie skirti ne tik akims paganyti ar maloniai pasivaikščioti. Dauguma tokių vietų apgaubtos neįtikėtinomis legendomis bei vietinių žmonių pasakojimais. Autorė Indrė Večerskienė sudarė knygą „101 mistinė Lietuvos vieta“, kuri atskleis įdomių faktų apie mūsų šalį bei jos vietoves.

Lietuvos šiaurėje svečių laukia Biržų miestas. Čia rasite ir ilgiausią medinį tiltą per ežerą, ir nuostabų parką, ir Biržų pilį. O ji turi labai įdomią legendą. Sakoma, kad atstatant pilį vienas jos kampas vis sugriūdavo. Po kelių bandymų jį atstatyti, darbininkai patarimo kreipėsi į vietinį senolį, kuris patarė per pilnatį privilioti jaunavedžius ir juos tame kampe užkasti. Taip buvo ir padaryta, o Biržų pilis atlaikė karus bei negandas.

Tokių ir panašių legendų knygoje surinkta apie daugiau nei šimtą Lietuvos vietų. Ir kalbama ne tik apie pilis! Pavyzdžiui, Zarasų rajone yra ežeras Ilgis. Prieš daugiau nei penkiasdešimt metų, vieną naktį pro jį namo motociklu važiavo du jaunuoliai. Ant tiltelio jie pamatė švytinčią mergaitę. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo mergelės Marijos apsireiškimas ir nuo tada Ilgio ežerą lanko tikintieji. Beje, sovietmečiu tą daryti reikėjo paslapčia, o nuolat statomus kryžius kolūkio pirmininkas liepė griauti.

„101 mistinė Lietuvos vieta“ pasakoja apie velnio neštus ir pamestus akmenis, gamtos stebuklus, kurie gali išpildyti norus, paslaptingus medžius, po kuriais žymūs istorijos veikėjai slėpė lobius. Taip pat sužinosite apie vietas, kuriose jaučiama neįprasta energija, dvarus, kuriuose vaidenasi arba tiesiog norisi susukti gerą siaubo filmą. O kur dar įdomi legenda apie dvarininką, per kurio laidotuves trenkė Perkūnas ir po kalnu nugarmėjo visas dvaras su gyventojais. Kur tas kalnas ir kas buvo dvarininkas? Sužinosite knygoje!

Indrės Večerskienės sudaryta knyga „101 mistinė Lietuvos vieta“ – įkvėps keliauti, o aplankytos vietos, sužinojus visus mitus, legendas bei pasakojimus, jau nebeatrodys įprastai. Kas ten žino, gal pavyks ir vieną kitą vaiduoklį sutikti. Panašu, kad Lietuvoje jų turime daug!

Autorius: Indrė Večerskienė
Išleidimo metai: 2020