Gyvenimas tarp knygų

Asta Lipštaitė, Jurga Mandrijauskienė, Jūratė Jaseliūnienė

Koks gi tas gyvenimas tarp knygų ir tarp kokių knygų verta gyventi, dirbti?
Knygoje „Gyvenimas tarp knygų“ kalbinami skirtingų kartų ir profesijų su knygomis susiję žmonės: nuo rimtų bibliofilų, kolekcininkų iki mokslininkų, rašytojų, knygininkų, vertėjų ir šiaip knygas mylinčių žmonių, kuriems knyga yra labai svarbi jų gyvenimo dalis. Knygos sumanytojos siekė sužinoti, ar šiuolaikinių žmonių namuose dar egzistuoja asmeninės bibliotekos, ar jas keičia elektroninės, garsinės knygos, išmanieji įrenginiai. Kokią misiją, prasmę jie mato rinkdami knygas ar dirbdami su jomis. Kokias knygas jie vertina šiame knygų ir technologijų pertekliaus amžiuje. Kaip knygos praverčia jų kasdienėje veikloje, darbuose.
Knygoje pateikiamos istorijos, meniškos bibliotekų, knygynų fotografijos įkvėps skaitytojus labiau domėtis knygos kultūros istorija, paskatins dar didesnę pagarbą ir meilę knygai, kokią spinduliuoja kalbinti herojai.
Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė – renginių, literatūrinių projektų iniciatorė ir organizatorė (skaityklų projektas „Vilnius skaito“, literatūros festivalis „Open Books“ ir t. t.).
Asta Lipštaitė – žurnalistė, tekstų kūrėja, leidinių redaktorė. Dirbo žurnaluose „Moteris“, „LʼOfficiel Lietuva“, „Laima“ ir kt. Taip pat aistringa knygų skaitytoja, mylėtoja ir rinkikė.
Jūratė Jaseliūnienė – žurnalistė, radijo laidų vedėja, knygų apžvalgininkė, literatūrinių mezginių platformos „Megzti Tekstai / Knitted Lines“ kūrėja.
„Skaitydamas knygoje suguldytas istorijas, tyrinėdamas sukauptų bibliotekų fotografijas, pagavau save mąstant, kokiais vis dėlto skirtingais rakursais, iš kokių įvairiapusių perspektyvų galima vertinti knygas, kokiais skirtingais balsais galima apie jas kalbėti: racionaliai, poetiškai, filosofiškai, galima nardyti po svarbiausių knygų sąrašus ar skaityti asmenines susižavėjimo knygomis istorijas. Knyga puikiai tiks ir tiems, kurie ieško idėjų savo pačių namų bibliotekų kūrimui. Maža to, tai puiki galimybė žvilgterėti į įspūdingas namų bibliotekas, kurios platesnei visuomenei dar niekuomet nebuvo parodytos. Periodiškai vis pasigirstant kalboms apie tai, kad knygos miršta, šios įkvepiančios istorijos – įrodymas, kad tai sunkiai tikėtina.“ – Knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas