Ekstazė

XX amžiaus pradžia. Tviskančios Vienos centre – vienos moters gyvenimas, kuris gali išgarsinti arba išniekinti visą epochą. „Ekstazė“ – istorinis romanas, pasakojantis apie nepaprastą moterį Almą Maler-Gropijus-Verfel – kompozitorę, dukterį, seserį, motiną, žmoną, meilužę ir mūzą.

Dailininkas Gustavas Klimtas buvo pirmasis pabučiavęs Almą. Kompozitorius Gustavas Maleris įsimylėjo ją iš pirmo žvilgsnio ir pasipiršo praėjus vos kelioms savaitėms po jų pažinties. Architektas Valteris Gropijus tapo antruoju jos vyru, o rašytojas Francas Verfelis apibūdino Almą kaip vieną iš labiausiai provokuojančių savo epohos moterų. Tačiau kas iš tiesų buvo ši protinga, graži ir drąsi moteris, parklupdžiusi talentingiausius vyrus?
Jauna ir graži Alma Schindler kūrybiniame ir kultūriniame amžiaus sūkuryje norėjo palikti savo pėdsaką kaip kompozitorė. Kaip tik tuo metu moterims atsivėrė nauja era, todėl ji buvo pasiryžusi kuo geriau išnaudoti visas savo galimybes. Tačiau Alma įsimyli beveik dvidešimčia metų vyresnį kompozitorių Gustavą Malerį. Jis reikalauja Almos mesti muziką ir tekėti už jo. Draskoma meilės ir pagarbos savo talentui, Alma iš paskutiniųjų bando išsaugoti savo aistrą menui ir išlikti savimi..
Knygoje „Ekstazė“ Mary Sharratt piešia vienos kontraversiškiausių ir sudėtingiausių to meto moterų portretą.
Mary Sharratt – amerikiečių kilmės rašytoja, šiuo metu gyvenanti Anglijoje, Lankašyre su savo vyru belgu. Dvylika metų gyveno Vokietijoje. Domisi sakraline muzika, natūralia medicina, tyrinėja įvairių laikotarpių moterų gyvenimą, rašo knygas apie stiprias moteris, istorines asmenybes, taip pat esė ir straipsnius įvairiems leidiniams, mėgsta jodinėti.

Vertė Vaida Jėčienė

Autorius: Mary Sharratt
Išleidimo metai: 2018