Įsimintinas pasivaikščiojimas

Knyga „Įsimintinas pasivaikščiojimas” – tai nepaprastas pasakojimas apie tyrą ir nekaltą pirmąją meilę. 2002 metais jis buvo perkeltas į ekraną, o pagrindinius vaidmenis atliko Mandy Moore ir Shane Westas.
„Iš pradžių šypsositės, paskui apsiašarosite“, – herojaus lūpomis įžangoje žada rašytojas ir pažadą ištęsi.

„Mielai eisiu, tik su viena sąlyga. Pažadėk, kad manęs neįsimylėsi.”

„Sulaukus septyniolikos mano gyvenimas negrįžtamai pasikeitė.“ Taip prasideda jaudinamas Nicholaso Sparkso pasakojimas apie Landoną Karterį, vaikinuką iš nedidelio Šiaurės Karolinos miestelio Boforto. Landonas yra tipiškas šešto dešimtmečio paauglys, kurio tikslas – smagiai praleisti paskutinius mokyklos metus prieš iškeliaujant į koledžą.
Mažiausiai, ko tikėjosi klasės šaunuolis ir kongresmeno sūnus, tai pamilti Džeimę Salivan, mielą, pamaldžią miestelio baptistų pastoriaus dukterį, vilkinčią nutįsusius megztinius ir niekada nesiskiriančią su Biblija. Kasmetinio kalėdinio vaidinimo vakarą Landono širdis suvirpa ir gyvenimas pasikeičia visiems laikams.
Per kelis vėlesnius mėnesius Landonas atranda tiesas, kurių kiti ieško visą gyvenimą: tiesas apie davimo džiaugsmą, grožio prigimtį, netekties skausmą ir, svarbiausia, keičiančią meilės galią.

Pirmą savo kūrinį „Užrašų knygutė” už milijoną dolerių pardavęs Nicholasas Sparksas (g. 1965 m.) įsitvirtino kaip garsiausias šiuolaikinis romantinių istorijų rašytojas, kurio darbai neišvengiamai virsta bestseleriais ir kino filmais. Po antrojo kūrinio „Žinutė butelyje” Sparksas parašė „Įsimintiną pasivaikščiojimą”, kurį įkvėpė jo mylimos sesutės istorija.

Iš anglų kalbos vertė Aušra Kaziukonienė

Autorius: Nicholas Sparks
Išleidimo metai: 2013