Ji vis dar laukia

Debiutinis Gytha Lodge romanas „Ji vis dar laukia“ pradeda knygų apie detektyvą Džoną Šynsą seriją. Pirmoji – paslapčių, apgaulės, intrigų, pavydo ir melo istorija, kurioje teks išsiaiškinti, kas prieš trisdešimt metų nutiko keturiolikmetei Aurorai Džekson.

1983-čių metų vasara. Jauni, ambicingi, dailūs jaunuoliai ruošiasi linksmai nakvynei miške. Aurora Džekson prisijungia prie gražuolės vyresnės sesers draugų kompenijos ir išvyksta stovyklauti. Mergina nė neįtaria, kad tai bus paskutinė naktis, kada ją matys gyvą. Aurora drovi, jaučiasi nejaukiai, ypač kai vyresni paaugliai ima gerti, vartoti narkotikus, šokti ir poromis traukia į mišką.

Ryte kompanija prabunda sunkiomis galvomis, ir netrukus pastebi, kad Aurora dingo. Liko tik jos miegmaišis. Policija ir visuomenė įsitraukia į nesėkmingas paieškas. Jie neranda nei merginos, nei pėdsakų, kurie galėtų padėti išsiaiškinti, kas gi jai nutiko. Tylus įtarimų šešėlis krenta ant visos grupės. Jis persekios juos ilgus dešimtmečius.

Prabėga trisdešimt metų. Kartu su šeima miške stovyklaudama maža mergaitė aptinka slėptuvę ir žmogaus kaulus. Pagaliau Auroros kūnas rastas, tačiau dar liko išsiaiškinti, kas gi jai nutiko. Ir atsakymus, greičiausiai, žino vakarėlyje dalyvavę žmonės. Ar bent jau vienas iš jų…

Vyriausiasis detektyvas Džona Šynsas jau anuomet sekė bylą. Dabar jis pasiryžęs iki galo išsiaiškinti Auroros mirties paslaptį. Jis imasi beprotiškos priemonės – sukviečia visus stovyklautojus į naują susitikimą miške. Senos nuoskaudos, baimės ir įtarinėjimai vėl bus atgaivinti. Be to, pasirodo, kad tą naktį jie ne vieninteliai stovyklavo miške.

Romano „Ji vis dar laukia“ veiksmas šokinėja laiku. Skaitytojas nukeliamas į tą lemtingą naktį, paskui seka paskui dabartinį policijos tyrimą ir pamažu išvynioja painią paslaptį.

Gytha Lodge – apdovanojimais įvertinta pjesių, televizijos ir kompiuterinių žaidimų scenarijų autorė bei knygų rašytoja. Taip pat ji yra tinklaraštininkė, rašanti linksmą blogą apie nesusipratimus kylančius auginant mažą berniuką.

Debiutinis romanas apie inspektorių Džoną Šynsą „Ji vis dar laikia“ tapo „Sunday Times“ bestseleriu. Kovo mėnesį pasirodė ir antra serijos dalis, o autorė žada, kad detektyvų tikrai bus daugiau!

Iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius

Autorius: Gytha Lodge
Išleidimo metai: 2020