Miegančioji Gražuolė

Žmogžudyste apkaltinta Keisė nori įrodyti pasauliui, kad buvo neteisingai įkalinta. Jos reputacija ir vardas suteršti, nes garsiai nuskambėjusios bylos detales žinojo beveik visi. Atlikusi bausmę ji siekia apginti save, todėl griebiasi šiaudo – kreipiasi į televizijos laidą, kurios komanda peržiūri bylas iš naujo. „Miegančioji gražuolė“ – vienos populiariausių JAV detektyvų autorės Mary Higgins Clark ir ameriiečių rašytojos Alafair Burke kūrinys, prikaustantis skaitytojo dėmesį iki paskutinio puslapio.

Jauna ir simpatiška meno žinovė Katerina „Keisė“ Karter rengiasi ištekėti už garsaus filantropo ir kolekcionieriaus Hanterio Rolio III, tačiau viskas susiklosto kitaip. Ji pripažįstama kalta netyčia nužudžiusi sužadėtinį, o jos vardas ir pavardė virsta tiesiog abstrakčiu žodžiu „kaltinamoji“. Nors ji visuomet tvirtino esanti nekalta, teismas nusprendžia kitaip – jos laukia penkiolikos metų bausmė.
Tačiau ir atlikusi bausmę Keisė nesulaukia ramybės. Bulvarinė spauda nuolat linksniuoja jos pavardę, eskaluoja nužudymo temą, o gatvėje ją lydi įkyrūs žvilgsniai. Negalėdama susitaikyti su žudikės dalia, Keisė ryžtasi bet kokia kaina įrodyti savo nekaltumą. Ji kreipiasi į laidos „Įtariamieji“ prodiuserę Laurą Moran, kurią įtikina savo nekaltumu, ir ši sutinka pagelbėti Keisei. Tačiau ar toks pat supratingas bus naujasis laidos vedėjas, Harvardo teisės mokyklos auklėtinis, įsitikinęs, kad teismo sprendimas buvo teisingas? Ar pavyks Laurai įrodyti Keisės nekaltumą? Jei ši tikrai nekalta?
Vien Jungtinėse Valstijose parduota daugiau kaip 80 mln. detektyvų meistrės Mary Higgins Clark knygų, o visi jos parašyti kūriniai pabuvojo JAV bestselerių sąrašuose. Ištekėjusi ji kūrė trumpus apsakymus, tačiau po vyro mirties buvo įkalbėta imtis platesnės apimties kūrinių. Pirmasis istorinis romanas apie Džordžą Vašingtoną nesulaukė pasisekimo, todėl autorė nusprendė rašyti paslaptingus, įtampos kupinus detektyvinius romanus. Net aštuoniolika universitetų yra suteikę jai garbės daktaro laipsnį, o jos vardu pavadinta premija, skiriama už suspenso žanro kūrinius.
Knygą „Miegančioji gražuolė“ Clark sukūrė drauge su Alafair Burke. Alafair Burke – detektyvų ir kriminalinių trilerių amerikiečių rašytoja, teisininkė, teisės profesorė. Alafair Burke yra viena iš tų retų autorių, kurie rašo ne tik gąsdinančias, bet ir labai protingas knygas. Sudėtingas siužetas, daugialypiai veikėjai, baisus serijinis žudikas. Alafair Burke romanai kokybiški, patrauklūs ir protingi. Ji baigusi teisę ir žino, apie ką rašo. Burke keletą metų dirbo prokurore, o dabar dėsto teisę Niujorke. Dauguma jos romanų yra pagrįsti tikromis bylomis, su kuriomis ji susiduria darbe. Tuo pat metu jos knygose nestinga rašytojos išmonės – nuobodu niekda nebus.

Iš anglų kabos vertė Sigitas Parulskis

Autorius: Mary Higgins Clark
Išleidimo metai: 2018