Nepaleisk

Didelės paslaptys ir maži melai gali sugriauti santykius, ar jie gali sugriauti visą miestelį? Įtampos ir emocinių įžvalgų meistras Harlan Coben pristato naują prikaustantį trilerį „Nepaleisk“.
Prieš penkiolika metų Naujajame Džersyje ant bėgių rasti du negyvi paaugliai – vaikinas ir mergina. Daugelis galvojo, jog tai tiesiog tragiška savižudybė. Tačiau žuvusio vaikino brolis Napas tuo niekada netikėjo.

Dabar Naujojo Džersio priemiesčiuose dirbantis detektyvas Napoleonas (Napas) Diuma niekada taip ir nesusitaikė su praeitimi. Besimokant paskutinėje vidurinės mokyklos klasėje jo brolis dvynys Leo su mergina Diana buvo rasti negyvi ant bėgių. O Mora, mergina, kurią Napas laikė savo gyvenimo meile, paliko jį ir dingo nieko nepaaiškinusi. Jau penkiolika metų Napas ieško ne tik Moros, bet ir aiškinasi, kas iš tiesų nutiko jo broliui. Ir, atrodo, kad jam pavyko užtikti pėdsaką, pagaliau padėsiantį sužinoti ką nors tikro.
Moros pirštų atspaudai aptinkami įtariamo žudiko automobilyje. Napas pradeda tyrimą, kuriame klausimų bus kur kas daugiau nei atsakymų. Kas nutiko moteriai, kurią jis mylėjo? Ką slėpė jo vaikystės draugai, kuriuos jis manė kuo puikiausiai pažįstąs? Kas atsitiko karinėje bazėje, esančioje visai šalia vietos, kur Napas užaugo? Ir svarbiausia, kas nutiko jo broliui Leo ir Leo merginai Dianai, kurių mirtys pasirodys gerokai tamsesnės ir grėsmingesnės nei Napas galėjo tikėtis.
Napas greitai supras, kad paslaptys gali žudyti. O mažas miestelis slepia dideles paslaptis…
„Harlanas Cobenas meistriškai įtraukia skaitytoją jau nuo pirmojo puslapio… kad priblokštų paskutiniajame“.
Rašytojas Dan Brown
„Nepakartojama… Cobenas verčia Napą ir skaitytoją spėlioti tamsoje, sluoksnis po sluoksnio lukštenant per penkiolika metų susikaupusį melą, atskleidžiant rūpestingai slepiamas mirtinas paslaptis“.
Publishers Weekly
Harlan Coben (g. 1962) – amerikiečių rašytojas, kuriantis mistinius detektyvus ir trilerius, daugybės tarptautinių bestselerių autorius. Jo knygos verčiamos į 43 kalbas, pasaulyje jų parduota apie 70 milijonų egzempliorių. Yra vienas iš Netflix serialo Safe kūrėjų.
Amhersto universitete baigė politologijos magistro studijas, pirmąją savo knygą išleido būdamas 26-erių, dirbdamas seneliui priklausančioje kelionių agentūroje. Antrasis jo parašytas apsakymas „Stebuklingas išgijimas“ itin populiarus ir šiandien, o kiti taip pat netruko tapti bestseleriais. Žinomiausi rašytojo romanai: „Sučiuptas“, „Lik šalia“, „Šešeri metai“, „Ilgiuosi tavęs“ , „Nepažįstamasis“, „Apgauk mane kartą“, „Namai“, „Tik niekam nesakyk“.
2006-aisiais Harlan Coben detektyvas „Tik niekam nesakyk“ buvo ekranizuotas Prancūzijoje. Filmas sulaukė tarptautinės sėkmės ir apdovanojimų.
Rašytojas gyvena Naujajame Džersyje su žmona ir keturiais vaikais.

Iš anglų kalbos vertė Vilma Krinevičienė

Autorius: Harlan Coben
Išleidimo metai: 2018