Regėjimo taisyklės

Debiutinis autoriaus Joe Heap romanas „Regėjimo taisyklės“ pasakoja išties unikalią istoriją apie didžiulius gyvenimo pokyčius, draugystės išbandymus, bandymą pradėti naują gyvenimą bei mėginimą išsivaduoti iš praeities demonų. Tai knyga apie mokymąsi matyti. Ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme.

Nova tikrai gali padaryti daugybę dalykų. Pavyzdžiui, ji puikiai kalba penkiomis kalbomis. Taip pat ji gali lengvai rasti įvairius daiktus. Nova dirba Metropoliteno policijos konsultante ir vien iš balso gali pasakyti, kad kažkas meluoja – fiziniai moters trūkumai išlavino jos  intuiciją. Tačiau yra dalykas, kurio Nova negali. Ji nemato. Daugiau nei trisdešimt savo gyvenimo metų ji yra visiškai akla.

Novos brolis yra gydytojas ir sužinojęs apie naujus mokslo laimėjimus bei pažangą įkalba seserį atlikti akių operaciją, kuri grąžins gebėjimą matyti. Po jos Nova atsibunda pasaulyje, kurio visiškai nebesupranta. Moteris bijo, kad nesugebės susidoroti su visomis naujomis patirtimis, kurios atsiranda matant. Ir tik sutikusi Keitę, Nova pradeda tikėti, kad įmanoma įveikti savo problemas. Keitės regėjimas smarkiai paveiktas nelaimingo atsitikimo ir ji guli ligoninėje, kur ir susipažįsta su Nova.

Kai Nova ir nauja draugė suartėja, iš paskos sekanti Keitės paslaptis grasina jas abi įmesti į kiek kitokią tamsą. Ar įmanoma išmokti į pasaulį pažiūrėti kitu žvilgsniu?

Joe Heap romane „Regėjimo taisyklės“ nagrinėja įvairias temas. Mes niekada nesusimąstome, kaip turėtų jaustis žmogus, kuris nugyvenęs jau nemažai suaugusio žmogaus gyvenimo visiškoje tamsoje, staiga pradeda matyti pasaulį. Jo patiriamos problemos yra svetimos kiekvienam matančiam. Empatiška knyga verčia pamąstyti. Taip pat autorė paliečia smurto namuose, prievartos, narkotikų temas. Keitės ir Novos draugystė turės išgyventi daugybę išbandymų ir kiekvienai moteriai teks skirtingais būdais kapanotis iš savo gyvenimo tamsos.

Joe Heap gimė 1986-tais metais. 2004-tais metais autorius laimėjo „Foyle Young Poet“ apdovanojimą ir jo poezija buvo publikuota įvairiuose leidiniuose. Jis studijavo anglų literatūrą Stirlingo universitete bei baigė kūrybinio rašymo magistro studijas Glazgo universitete. Prieš pradėdamas rašytojo karjerą, Joe Heap dirbo vaikų ir jaunimo literatūros redaktoriumi, taip pat rašė subtitrus BBC laidoms.

Iš anglų kalbos vertė Vaida Kelerienė

Autorius: Joe Heap
Išleidimo metai: 2020