Slapti Šarlotės Brontės dienoraščiai

Romano „Džeinė Eir“ autorės gyvenimo ir meilės istorija

Rašiau apie meilės džiaugsmą. Slaptai širdyje seniai tikėjausi artimo ryšio su vyru; manau, kiekviena Džeinė nusipelno savo Ročesterio.

Visi turi paslapčių. Šarlotė Brontė (Charlotte Brontë), liepsningo temperamento moteris, garsiojo romano „Džeinė Eir“ autorė, nebuvo išimtis. Ji, kaip ir kiti Brončių šeimos nariai, turėjo slaptą asmeninį gyvenimą, kuriuo nesidalijo net su artimiausiais draugais ir giminaičiais.
Kokias paslaptis Šarlotė Brontė slėpė širdyje? Kokių jausmų neišliejo? Kokie buvo jos santykiai su broliu ir seserimis, taip pat talentingomis rašytojomis, parašiusiomis „Vėtrų kalną“, „Agnesę Grėj“? Kaip atsitiko, kad paprasto pastoriaus duktė, beveik visą gyvenimą leidusi Jorkšyro kaimo glūdumoje, parašė „Džeinę Eir“, vieną skaitomiausių romanų pasaulyje? Ir svarbiausias klausimas – ar pati Šarlotė rado tikrąją meilę?
Norėdama atsakyti į šiuos klausimus, ėmiau kruopščiai studijuoti Šarlotės gyvenimą. Gerai žinoma, kad Šarlotei Brontei piršosi keturi vyrai, tačiau mane ypač sudomino tie svarbūs jos gyvenimo istorijos puslapiai, kurie retai kam užkliūva: ilgalaikiai, audringi santykiai su tėvo padėjėju, antruoju kunigu Artūru Beliu Nikolsu, gyvenusiu šalia Brončių ir slapta mylėjusiu Šarlotę.
Ar Šarlotė atsiliepė į pono Nikolso jausmus? Ar už jo ištekėjo? Kokius jausmus, mintis ji patikėjo tik savo dienoraščiui?
Su didžiausia pagarba ir žavėdamasi moterimi, kuri mane įkvėpė, dovanoju Jums „Slaptus Šarlotės Brontės dienoraščius“.
Syrie James

Autorius: James Syrie
Išleidimo metai: 2012