Sugrįžimas į Aliaską

Naujausioje Kristin Hannah knygoje „Sugrįžimas į Aliaską“ pasakojama apie šeimą, kuri laukinėje Aliaskoje ieško naujos gyvenimo pradžios galimybių, tačiau greitai supranta, kad atšiauri aplinka yra mažiau grėsminga nei nenuspėjama žmogiška prigimtis.
1974-ieji. Erntas Olbraitas grįžo iš Vietnamo karo visiškai pasikeitęs ir nepastovus. Kai jis praranda dar vieną darbą, impulsyviai priima sprendimą vykti su žmona ir dukra gyventi į Aliaską, kur jie galės būti nepriklausomi nuo sistemos.

Kora dėl mylimo vyro pasiryžusi padaryti bet ką, net jei tai reiškia kelionę į niekur. O trylikametė jų duktė, įstrigusi aistringų ir audringų tėvų santykių labirintuose, nelabai gali rinktis, tik viliasi, kad nauji namai visai šeimai reikš geresnę ateitį.
Atokiame, laukiniame Aliaskos kampelyje Olbraitai randa visiškai nepriklausomą stiprių vyrų ir dar stipresnių moterų bendruomenę. Ilgos saulėtos dienos ir vietinių dosnumas padeda jiems išgyventi, kai paaiškėja, jog jie atvyko gerokai per menkai pasirengę – atšiaurus oras ir būtiniausių išteklių stoka iš pradžių gerokai išgąsdina naujakurius.
Tačiau kai ateina žiema, aštuoniolika valandų trunkanti naktis ir tamsa apgaubia ne tik Olbraitų trobelę. Ernto psichikos būklė pablogėja ir išorinės grėsmės nublanksta prieš tas, kurios kyla iš vidaus. Apsnigtoje ir tamsioje trobelėje mama su dukra supranta baisią tiesą – jos turės pačios pasirūpinti savimi.
„Sugrįžimas į Aliaską“ – tai intymus pasakojimas apie šeimą, meilę ir žmogaus gebėjimą išgyventi. Rašytoja sau būdingu elegantišku stiliumi pasakoja apie moterį ir jos begalinę vidinę stiprybę. Paveiki ir jaudinanti istorija tiesiog įsismelkia ir joje nesunku rasti savo paties atspindžių.
„Šioje knygoje yra labai daug gerų dalykų… Ji sujaudins skaitytojus sujungdama graikų tragediją, brandžius Romeo ir Džuljetą bei šeimyninę dramą. Magiškai smulkmeniškai autorė atkuria Aliaskos gyventojų buitį ir taip pat detaliai bei autentiškai pasakoja apie dvasios žaizdas Vietnamo karą išgyvenusioje Amerikoje“.
Kirkus
Kristin Hannah (g. 1960 m.) – populiari JAV rašytoja, daugybės bestselerių autorė. Pagal jos romaną „Lakštingala“ buvo pastatytas filmas.
K. Hannah gimė Kalifornijoje, kur praleido savo vaikystę, vėliau tėvai mikroautobusiuku išvyko į kelionę ir po kiek laiko apsistojo Vašingtone. Mirus mamai,K. Hannah išvyko į koledžą studijuoti teisės.
Rašyti pradėjo po to, kai besilaukdama turėjo penkis mėnesius gulėti ligoninėje ir per tą laiką perskaitė begalę knygų. Tuomet ji suprato, kad nori rašyti pati ir 1990 metais išleido pirmąją knygą.
Iš anglų kalbos vertė Sandra Siaurodinė

Autorius: Kristin Hannah
Išleidimo metai: 2018