Viename asmenyje

Bilis, pagrindinis naujausios Johno Irvingo knygos veikėjas, pasakoja tragikomišką istoriją, trunkančią ilgiau nei pusę šimtmečio. Tai jo, „seksualinio įtariamojo“, gyvenimo istorija. Knygoje sutinkame daugybę Bilio draugų ir mylimųjų, kuriuos sunku įsprausti į visuomenės nustatytus rėmus.

Bilio papasakota istorija – tai pasakojimas apie geismus, paslaptis, lytinę tapatybę ir meilę be atsako – skaudžią, smagią ir jaudinančią. Kartu tai ir intymus bei nepamirštamas vienišo žmogaus portretas, jo pastangos nugyventi savo gyvenimą prasmingai.
„Viename asmenyje“ – tai romanas, kurį skaitydamas didžiuojiesi, kad esi žmogus. Šioje knygoje mūsų skirtumai ne tik priimami, bet ir palaikomi. Irvingas visada brangino mūsų savitumą – nuoširdžiai, ne saldžiai. Dabar jo – ir mūsų – simpatijos išsiplėtė į sritis, kurių vengia net nevykėliai. Pasak antropologų, tarpiniai dalykai – tai, kas yra tarp dviejų žinomų priešybių, – paprastai paskelbiami tabu arba šventais. Johnas Irvingas šiame didingame romane sakralizavo tai, kas yra tarp priešingų lyčių ir orientacijų. O ar jau minėjau, kad tai prikaustanti knyga ir nuostabus meno kūrinys?

Edmund White
„Viename asmenyje“ duoda daug. Knyga linksma, kaip galima tikėtis. Atskleidžianti pavojingų dalykų… Johno Irvingo romanas išreiškia pakantumą ne tam, kas vyksta aplink, o tam, kas atsitinka nuoširdžiai pripažinus savo troškimus, nesvarbu, įgyvendini juos ar ne.
Jeanette Winterson, The New York Times Book Review

Norint sukurti įstabų grožinį kūrinį, rašytojui reikia trijų dalykų: aiškaus tikro gyvenimo pojūčio; lakios vaizduotės, gebančios nekliudomai griauti ir perstatyti; ir – tai yra tokia reta ir tokia svarbi savybė, jog galime ją laikyti grožinės literatūros „realybės principu“ – sveiko proto, kad pirmuosius du sujungtų neįveikiama meile.
Visos trys savybės viename kūrinyje – tai neįkainojama dovana, ir teigti, kad Johnas Irvingas yra gausiai apdovanotas, – tai sakyti, kad jis turi neabejotiną grožinės literatūros kūrėjo talentą.
Terrence Des Pres

Johnas Irvingas (Džonas Irvingas, g.1942 m.) – JAV rašytojas, lietuvių skaitytojams gerai žinomi jo romanai „Pasaulis pagal Garpą“, „Sidro namų taisyklės“, „Malda už Oveną Minį“, „Ketvirtoji ranka“, „Našlė vieneriems metams“, „Kol tave rasiu“, „Naujojo Hampšyro“ viešbutis“, „Vandens metodas“, „Cirko sūnus“, „Vidutinio svorio santuoka“, „Paskutinė naktis Tvisted Riveryje“, „Laisvę lokiams!“.

Autorius: John Irving
Išleidimo metai: 2013