Žmogžudystė klebonijoje

Agatha Christie

Apie mis Marpl yra girdėję visi. Pagaliau galėsite su ja susipažinti! Ši šauni tyrėja išnarplioja net itin profesionaliai įvykdytus nusikaltimus, niekas neprasprūsta pro jos akis. Nepraleiskite galimybės pasimėgauti pirmuoju Agatha’os Christie pasakojimu apie garsiąją mis Marpl – „ŽMOGŽUDYSTĖ KLEBONIJOJE“ – klasikinis kaimo detektyvas ir vienas šmaikščiausių kūrinių visoje rašytojos kūryboje!
Mįslinga mielos ir kuklios savamokslės tyrėjos mis Marpl byla, kurioje ji įrodo negailestingiems žudikams, kad jokia vieta – net pati švenčiausioji, nepaslėps žmogžudystės.
„Jei kas nors nužudytų pulkininką Proterou, – pareiškė klebonas, mojuodamas peiliu virš jautienos kepsnio, – padarytų paslaugą visam pasauliui!“
Ši pastaba pasirodė labai neatsargi ir sugrįžo bumerangu, kai vos po kelių valandų minėtasis pulkininkas buvo rastas nušautas klebono kabinete. Tačiau, kaip netrukus išsiaiškina mis Marpl, atrodo, kad visas kaimas turėjo motyvų nužudyti pulkininką Proterou.
Sent Meri Mide – iš pirmo žvilgsnio taikiame Anglijos kaimelyje – po ramia išore slypi intrigos, kaltė, apgaulė ir mirtis.
Pulkininkas Proterou, vietinis teisėjas ir valdingas žemvaldys – labiausiai čia nekenčiamas žmogus. Visi – net klebonas – trokšta, kad jis būtų miręs. Susidūrusi su gausybe įtariamųjų tik šaunioji mis Marpl gali išnarplioti painų įkalčių tinklą, kuris padės demaskuoti žudiką.
Agatha Christie (1890 m. rugsėjo 15 d. – 1976 m. sausio 12 d.) – visų laikų daugiausia publikuojama autorė, kurios knygų tiražus pralenkė tik Biblija ir Šekspyro leidimai. Jos knygų parduota daugiau nei milijardas egzempliorių anglų kalba ir daugiau nei milijardas užsienio kalbomis. Detektyvo karalienė mirė 1976 m., po šešis dešimtmečius trukusios vaisingo kūrybinio darbo.