Rugpjūčio 3 dieną besidomintys istorija žmonės rinkosi Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia pristatyta žinomo Druskininkų istoriko Vytauto Valentukevičiaus fotografijų paroda, skirta Sąjūdžio 30-mečiui ir atkurtos Lietuvos 100-mečiui.
Bibliotekos direktorė Laima Žėkienė pristatydama parodą sakė: „Laikas bėga greitai… Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis atvedė Lietuvos žmones į Kovo 11-ąją ir Baltijos kelią. Šiandien ir visada bus svarbu prisiminti, ką jautė visų to meto įvykių liudininkai, suvokti nenusakomą Laisvės jausmą. Dėkojame Vytautui Valentukevičiui, kad rūpinasi mūsų kraštui ir valstybei svarbių įvykių įamžinimu bei istorinės atminties puoselėjimu.“ Keliasdešimt dokumentinių nuotraukų parodą pristatė pats autorius Vytautas Valentukevičius. Pasak jo, darbų liudijimas bei jų svarba išlieka dokumentuose, nuotraukose. Mintimis apie Sąjūdį pasidalino LR Seimo narys Zenonas Streikus, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Druskininkų iniciatyvinės grupės nariai.