Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 5 d vyko tautodailininkių Dianos Lukošiūnaitės (karpiniai) ir Linos Kabelkaitės (siuvinėjimas) parodos „Iš praeities aruodų“, skirtos Tautodailės metams, atidarymas. Renginį vedė bibliotekos direktorė Laima Žėkienė, kuri pasidžiaugė Lietuvos Respublikos Seimo pritarimu Etninės kultūros globos tarybos siūlymui 2020-uosius paskelbti Tautodailės metais. Tautodailė turi didžiulę reikšmę mūsų valstybei: tautodailininkų raiška sklinda per nacionalines šventes, parodas, kūrybines stovyklas, plenerus, seminarus, galerijas. Tai ypač svarbi Lietuvos etnografinių regionų kultūriniam gyvenimui sritis, ji padeda plėtoti kultūrinį turizmą ir išsaugoti regioninį savitumą.
Apie parodą kalbėjusi D. Lukošiūnaitė sakė šiai parodai atrinkusi darbus, priskiriamus taikomajai – dekoratyvinei tautodailei. Tai: kalvystės, kryždirbystės, keramikos, audimo, šiaudų vėrimo, verbų rišimo ir siuvinėjimo darbai. Parinkti darbų ornamentai – būdingi Dzūkijos kraštui. Kai kurie darbai yra stilizuoti pagal lietuvių liaudies meną nagrinėjančią literatūrą. Pasak D. Lukošiūnaitės – „Karpiniuose bandžiau pavaizduoti keletą lietuvių amatų. Darbai tarsi iš kraičio skrynios ištraukti, nes ir į kraičio skrynias dėdavo tik pačius geriausius, aukštos kokybės darbus.“ L. Kabelkaitė megzti, siuvinėti, nerti pradėjo vaikystėje. Pirmoji mokytoja buvo jos mama A. Kabelkienė. Lina siuvinėja staltieses, pagalvėles, takelius, servetėles, vėliavas bei patalynę. Ji tai daro įvairiais būdais: kryželiu, šešėliavimu, audinuke, rišeljė. Menininkės planuoja tęsti kūrinių ciklą, kuriame atsispindės ir margučiai, pinti dirbiniai, juvelyrika bei sakmės, padavimai, papročiai. Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki kovo 13 d.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos informacija