Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuo kovo 8 d. eksponuojama Audronės, Bangos ir Sauliaus Lampickų kūrybos darbų paroda.
Audronė Lampickienė (g. 1966) pirmąją parodą paruošė 1995 m., 2004 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. 2005 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas, o 2010 m. tautinio paveldo produkto sertifikatas, Kultūros ministerijos stipendija. 2012 m. išrinkta geriausia Alytaus apskrities liaudies meistre (taikomosios dailės srityje). 2007, 2009, 2014, 2017 m. organizavo respublikinės liaudies dailės parodas Vilniuje. Taip pat parodas rengė: Alytuje, Druskininkuose, Birštone, Vilniuje, Veisiejuose (Lazdijų r.), Zypliuose (Šakių r.), tarptautines parodas: Varšuvoje 2005 m., Rygoje 2006 m., Taline 2008 m., Rygoje 2009 m., Mogiliove 2016 m. Apie save A. Lampickienė sako: „Esu trečios kartos margučių margintoja. Močiutės Anelės (1896 – 1985) margučių nepamenu. Mama Danguolė Dikšienė (g. 1931) tebetęsia margučių tradiciją. Vaikystėje sulaikiusi kvapą stebėdavau, kaip jos rankose paprastas kiaušinis virsdavo stebuklu – tobulu kvepiančių raštų margučiu. Daug pavasarių prieš Velykas mėginau marginti ir aš, nesėkmingai… Kai pagaliau pavyko, užplūdo džiaugsmas. Ir tebeplūsta. Nes nesibaigia raštai, parodos, margučių kelionės po pasaulį.“
Banga Lampickaitė-Vaicekauskienė (g. 1993), pirmąją parodą surengė 2014 m. 2016 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, rengė grupines tautodailės parodos. 2017 m. dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-mečio parodoje Vilniuje. Banga apie save: „Esu ketvirtos kartos margučių margintoja. Pirmąjį numarginau būdama ketverių. Vėliau ėmiau marginti ne tik Velykoms, bet ir parodoms, mugėms. Dalyvauju amatų šventėse, mokau šio amato vaikus ir suaugusiuosius. Gimiau peizažais turtingame Alytuje ir užaugau menų apsupty. Džiaugiuosi, kad mane sudomino, paviliojo ir įtraukė kūryba. Vaikystėje mokiausi muzikos, dailės, išbandžiau įvairius amatus, vėliau studijavau grafinį dizainą. Su akvarele susidraugavau 2012 metais ir nuo tada galvoje užgimstantys vaizdai tampa iliustracijomis, paveikslais, atvirukais. Gyvenimas – įvairiapusis. Kas tinka man, pasako širdis, todėl visada stengiuosi girdėti ją pasaulio triukšme.“
Saulius Lampickas (g. 1962) kurti pradėjo 1989 m., 1992 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. 2000 m. ir 2008 m. laimėjo Liongino Šepkos vardo premiją, o 2002 m. Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją. 2005 m. S. Lampickui suteiktas meno kūrėjo statusas. 2005 ir 2008 m. išrinktas kaip geriausias Alytaus apskrities liaudies meistras (vaizdinės dailės srityje), taip pat 2006, 2010 ir 2011 m. tapo geriausiu Alytaus apskrities liaudies meistru (kryždirbystė). Nuo 2009 m. turi tautinio paveldo produkto sertifikatą. 2012 m. pelnė nominaciją „Aukso vainikas“ (kryždirbystė), o 2016 – „Aukso vainikas“ (skulptūra). 2017 m. įgijo kryždirbystės meistro sertifikatą. S. Lampickas aktyvus Respublikinių ir tarptautinių parodų, medžio skulptorių plenerų dalyvis. Dalyvavo kūrybinėse stovyklose Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Čekijoje. Apie vyrą Saulių Lampicką žmona Audronė atsiliepia: „Galima atimti sotumą, komfortą, dėmesį. Jis vis tiek liks stiprus savo dvasia. Nes turi fatališkąją Drožybą – didžiausią aistrą, nuotykį, beprotystę. Ji yra tvirčiausias siūlas iš visų Sauliaus gyvybių“.
Kviečiame apžiūrėti tautodailininkų Audronės, Bangos ir Sauliaus Lampickų kūrybos darbų parodą Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.