Gruodžio 27 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta meno kūrėjos Daivos Stoncelienės darbų paroda, kurioje eksponuojami preciziški grafikos kūriniai ir taškučiais tapyti paveikslai. Mįslingas parodos pavadinimas „Aukso viduriukas ir Taškas“ ne tik primena, kad visi dažnai ieškome to viduriuko, bet ir išduoda, kad šios parodos autorė jį jau surado. Daiva puikiai suderina du autentiškus kūrybos žanrus, dvi skirtingas technikas, o lietuvių liaudies meną propaguoja naujomis šiuolaikinėmis interpretacijomis. Tą įrodo parodoje demonstruojamas tapybos taškučiais ciklas „Dzūkija – išskaicyta iš audzimo drabnų raštų“. Šis ciklas Dzūkijos regiono konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ šių metų pabaigoje buvo įvertintas specialiuoju Lietuvos nacionalinio kultūros centro diplomu už unikalią raišką. Iki šiol D. Stoncelienė buvo žinoma kaip tautodailininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, o 2022-ieji metai jai buvo ypatingi tuo, kad savo kūrybiniais pasiekimais pelnė oficialų meno kūrėjo statusą.
Daiva bene vienintelė Druskininkuose yra profesionaliai įvaldžiusi fantazijos ir tikslumo reikalaujantį tapybos būdą – taškavimą. Šio meno paslapčių ji nelaiko užrakinusi keliais užraktais – labai geranoriškai savo patirtimi, išmone bei patarimais dalijasi su visais, kurie domisi taškine tapyba.
Parodos atidarymo metu D. Stoncelienė smalsuoliams atskleidė, kad jos mėgstamiausios spalvos yra dvi: oranžinė ir mėlyna, o savo kūrybos techniką apibūdino kaip reikalaujančią didelės kantrybės. Renginio moderatorė bibliotekos direktorė Laima Žėkienė padėkojo parodos autorei, už tai, kad savo jubiliejinei kūrybos parodai pasirinko bibliotekos erdves, palinkėjo polėkio tolimesnėms kūrybinėms mintims, kurios neleistų nurimti, ir kūrybos džiaugsmo, kuriuo ir toliau dalintųsi su kitais, o susirinkusiesiems priminė, kad tai jau penkiolikta šios menininkės personalinė paroda. Šventišką akcentą parodos pristatymui įnėšė saksofonistas Tomas Čiukauskas.
Kviečiame aplankyti D. Stoncelienės tapybos taškučiais ir grafikos darbų parodą „Aukso viduriukas ir Taškas“ iki 2023 m. sausio 30 d.