Gražią, vasariškai šiltą birželio 9 d. popietę Druskininkų bendruomenei buvo surengta graži, prasminga ir įsimintina šventė – Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Jo Eminencija kardinolas Audrys Juozas Bačkis, viešnagės metu buvo pristatyta knyga „Taip, laimingas. Kardinolą Audrį Juozą Bačkį kalbina Antanas Gailius“.
Renginį pradėjo ir garbingą svečią pasveikino viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė: ,,Džiaugiuosi, kad apsilankėte mūsų bibliotekoje, su tokia gražia misija – knygos pristatymu, turėsime puikią galimybę pasisemti teigiamų minčių iš Jūsų gyvenimiškos patirties, paprasto, pozityvaus požiūrio į gyvenimą, į žmogų‘‘. Knygą apie kardinolą pristatė ir jį kalbino žymus visuomenininkas, poetas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Gailius: ,,Manau, kad ši knyga yra dovana ir visai Lietuvai. Mat ji kalba balsu žmogaus, kuris kelionei iš Kauno į Vilnių sugaišo ne valandą ar pusantros, kaip mes esame įpratę, bet ištisus dešimtmečius, nes jo kelio stotelės buvo ne Žiežmariai, Vievis ir Grigiškės, o Paryžius, Roma, Manila, San Chosė, Ankara, Lagosas, vėl Roma, galiausiai – dar ir Haga. Kelionės pradžioje šis žmogus matė gyvą Juozą Lukšą-Daumantą, kažkada pietavo su Ronaldu Reaganu, kalbėjosi su Czeslawu Miloszu, lankėsi net Kremliuje pas Michailą Gorbačiovą. Tiesą sakant, nežinau, ar Lietuvoje yra kitas tokio akiračio ir patirties žmogus – kalbėjo knygos sudarytojas Antanas Gailius.
Susitikimo metu kardinolas pasakojo apie savo tėvelius, vaikystės draugus, mokyklą, skautų stovyklas, kunigų seminariją. „Stoti į seminariją manęs niekas nevertė, nedarė spaudimo. Tai buvo mano paties asmeninis apsisprendimas‘‘, – pasakojo Jo Eminencija. A.J. Bačkis pasakojo apie vaikystę lietuvių inteligentų šeimoje Paryžiuje darbą svečiose šalyse, tarnystę Bažnyčiai glaudų, šiltą bendradarbiavimą su popiežiumi Jonu Pauliumi II Romos Kurijoje, apie Vilniaus arkivyskupiją ir įtemptą, nelengvą darbą, atkuriant nepriklausomybę atgavusią Lietuvą ir jos santykius su Bažnyčia. Paklausus, ar esate laimingas, Jo Eminencijai atsakė: ,,Taip, aš labai laimingas dėl to, ką šiandieną turiu. Pati didžiausia laimė, kai žmogus gyvena žemėje, atlieka jam skirtą misiją, kurią Dievas skyrė. Aš nesugalvojau savo gyvenimo kelio, einu man Dievo skirta misija, tarnauti bažnyčiai ir žmonėms‘‘. Bibliotekos direktorė Laima Žėkienė padėkojo Jo Eminencijai už malonų, šiltą bendravimą su druskininkiečiais ir miesto svečiais, už sukurtą šiltą, jaukią atmosferą, kuri dar ilgam paliks didelį įspūdį. Renginio pabaigoje kiekvienas galėjo įsigyti kardinolo autorinę knygą ir gauti jo autografą.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos informacija