Gruodžio 7 d. biblioteka druskininkiečiams ir miesto svečiams dovanojo išskirtinį renginį – talentingų teatro ir kino aktorių Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės autorinių dainų koncertą „Už lango žiema, bet tarp mūsų tik vasara“, kurio įžangoje J. Gaižauskas pristatė ketvirtąją savo knygą „Pasibaidęs Dievo žirgas“.
J. Gaižauskas pirmąsias dvi knygas ir pristatomą ketvirtąją parašė, įkvėptas prasmingų piligrimystės išbandymų. Su dideliu susidomėjimu, dažnai nedrįsdami nė krepštelėti, susirinkusieji klausė rašytojo J. Gaižausko išraiškingo pasakojimo, papuošto vaidybos perliukais ir humoro intarpais, apie asmeninius išgyvenimus, kuriuos jis patyrė, ne pirmą kartą žingsniuodamas piligriminiais keliais iki Ispanijoje, Santjago de Kompastelos mieste, stūksančios didingos katedros, saugojančios legendomis apipintą šv. apaštalo Jokūbo kapą.
Ketvirtosios knygos gimimas sutapo su Ukrainos karo pradžia. „Pasibaidęs Dievo žirgas“ – neįtikėtinos įtampos kupina istorija apie neviltį, skausmą, meilę ir tikėjimą. Šios knygos herojus leidžiasi į kelionę, kurioje jam pačiam reikia surinkti gyvenimą kaip laiko ir atminties trupinius. J. Gaižausko knygos „Dievas su šlepetėmis“, „Tigras, glostantis pėdas“ bei „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, kuri skirta poetui Vytautui Mačerniui atminti, jau karaliauja skaitomiausiųjų viršūnėje. Renginio dalyviai galėjo įsigyti J. Gaižausko knygų su specialiu giluminiu ar proginiu auksiniu antspaudu, autografu bei dedikacija.
Koncerte populiarieji meno kūrėjai J. Gaižauskas bei E. Latėnaitė, pasitelkę gitarą ir fleitą, duetu atliko savo kūrybos dainas: „Tie“, „Pavasaris“, „Gimtadienis“, „Paukštis“, „Ką tu?“, „Tarp mūsų tik vasara“ ir kitas. Muzikinės improvizacijos buvo perpintos įdomiomis, šmaikščiomis gyvenimiškomis istorijomis – ir linksmomis, ir liūdnomis.
Tai buvo nepamirštamas, jaukus, tikro garso bei tikro jausmo vakaras, kupinas atgaivos, gerumo ir ilgesio.
Dėkojame Sonatha Photography už nuostabiai užfiksuotas akimirkas!