Sausio 22d., antradienį, Viešojoje bibliotekoje vyko ,,Metų knygos‘‘ rinkimamas pateiktų knygų suaugusiems pristatymas ir aptarimas. Metų knygos rinkimai Lietuvoje vyksta nuo 2005m. Šios akcijos tikslas – domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą, o aksijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių autorių literatūrinius kūrinius.
Renginio metu buvo pristatytas geriausias prozos šešetukas: Eugenijaus Ališankos ,,Gatvė tarp dviejų bažnyčių“, Vaivos Grainytės ,,Pekino dienoraščiai“, Andriaus Jakučiūno ,,Lalagė“, Donaldo Kajoko ,,Ežeras ir kiti jį lydyntys asmenys“, Vlado Kalvaičio ,,Sustiprinto režimo barakas“, Alvydo Šlepiko ,,Mano vardas – Marytė“ ir poezijos penketukas: Antano A. Jonyno ,,Kambarys“, Tautvydos Marcinkevičiūtės ,,Greitaeigis laiko liftas“, Aido Marčėno ,,Ištrupėjusios erdvės“, Gyčio Norvilo ,,Išlydžių zonos“ ir Rimvydo Stankevičiaus ,,Ryšys su vadaviete“.
Renginio viešnia, mokytoja Izabelė Ūsienė profesionaliai pristatė ir aptarė T.Marcinkevičiūtės poezijos knygelę ,,Greitaeigis laiko liftas“ ir A.Šlepiko romaną ,,Mano vardas – Marytė“. Renginio dalyviai aktyviai dalijosi savo nuomone apie perskaitytas knygas. Mokytoja senjora E. Leonienė prisiminė savo gyvenimo tarpsnį glaudžiai susijusį su A.Šlepiko romanu ,,Mano vardas – Marytė“.
Raginame aktyviai visus balsuoti internetu už labiausiai patikusią knygą, balsavimas vyks iki vasario 17d., o išrinktoji knyga bus apdovanota Vilniaus Knygų mugėje , vasario 24d.